Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Helios: 47 kin w 40 miastach w Polsce

Helios to operator kinowy z największą liczbą multipleksów w Polsce. Po ponad 25 latach działalności spółka zarządza 47 kinami z łączną liczbą 269 ekranów w 40 miastach. Wszystkie obiekty Heliosa są projektowane we współpracy z profesjonalistami, a stosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań i dbałość o komfortowe wyposażenie sprawiają, że firma wyznacza najwyższe standardy w branży.

Helios jest partnerem SCF After Party, które będzie zwieńczeniem pierwszego dnia Shopping Center Forum 2019 CEE. Impreza odbędzie się 25 września w Space Club przy ulicy Kolejowej 37/39 w Warszawie.Udział w niej mogą wziąć wyłącznie uczestnicy, którzy zakupią karty VIP. Link do rejestracji.

Strategia rozwoju Heliosa

Strategia rozwoju Heliosa oparta jest na ekspansji w dużych miastach, gdzie sieć ma okazję konkurować z multipleksami starszej generacji. Cały czas Helios rozwija także swoją ofertę czterosalowych kin tworzonych w mniejszych miejscowościach. Jeszcze w tym roku otwarte zostaną kina w Pabianicach i Legionowie, a w 2020 roku rozpoczną działalność czterosalowe obiekty w Pile, Ostrowie Wielkopolskim i Żorach.

– Rozwój sieci kin Helios jest istotnym elementem strategii Grupy Agora. Ogłosiliśmy chęć wybudowania 140 nowych ekranów do końca 2022 roku i jesteśmy w trakcie realizacji tego planu. Chcemy być w jak największej liczbie miejsc, dlatego cały czas analizujemy nowe możliwości rozwoju i kolejne lokalizacje pod kątem otwierania kin. Także mniejsze miejscowości są dla nas atrakcyjnym kierunkiem rozwoju. Nasze inwestycje sprzed roku czy dwóch lat pokazują, że to jest perspektywiczna przestrzeń do inwestowania. Wiemy, w których miastach chcemy być obecni, więc gdy tylko pojawi się taka możliwość, wybudujemy tam kina – mówi dla retailnet.pl Tomasz Jagiełło, prezes Helios SA.

Mapa lokalizacji Helios

Strategia rozwoju niezmiennie oparta jest także na ekspansji w dużych miastach. – Mamy okazję wchodzić na te rynki z obiektami, które są o kilkanaście lat nowsze niż konkurencji, przez co nowocześniejsze i przewyższające jakością multipleksy starszej generacji. My oferujemy nowoczesny design kin, kompletnie inne, nowoczesne fotele i najlepszą technologię, co pozwala nam skutecznie konkurować na tych rynkach. W Warszawie kontraktujemy nowe otwarcia w planowanych galeriach handlowych, co pokazuje, że miejsca na rozwój nie brakuje – zaznacza Tomasz Jagiełło.

Autorski koncept komfortowych sal

W 2018 roku sieć wprowadziła do swoich nowopowstałych kin ofertę Premium – autorski koncept komfortowych sal Helios Dream. Są one wyposażone w skórzane, regulowane fotele, system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos oraz projektory rozdzielczości 4K. Kameralne sale to istotna część nowych inwestycji Heliosa, a dodatkowo sieć planuje również wprowadzenie konceptu w istniejących już kinach.

Unikalny koncept 13 września zadebiutuje w Rzeszowie. Kino w Galerii Rzeszów po zmianie będzie dysponowało pięcioma standardowymi salami oraz jedną salą Helios Dream (58 miejsc). W sumie multipleks będzie mógł gościć jednocześnie 1174 widzów.