Mallson: Bydgoska Drukarnia będzie nową galerią handlową

Rosnące wymagania rynku, podążanie za zmieniającymi się trendami i potrzebami konsumentów są aktualnie kluczowym wyzwaniem dla inwestorów. Na tym mocno konkurencyjnym rynku na remodeling zdecydowała się funkcjonująca od 2007 r. bydgoska Drukarnia. Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska, która jest wystawcą Shopping Center Forum 2019 CEE.

Rewitalizacja istniejących obiektów jest naturalnym krokiem w rozwoju sektora handlowego. Drukarnia – w ostatnich latach działająca pod nazwą Bydgoskie Centrum Finansowe – niebawem przejdzie gruntowne zmiany. Wyjątkowy architektonicznie obiekt położony w doskonałej lokalizacji – w samym centrum Bydgoszczy u zbiegu ulic Gdańskiej i Jagielońskiej, w miejscu dawnych Zakładów Graficznych im. Komisji Edukacji Narodowej , już niedługo zyska nowy charakter.

Nowa Drukarnia ruszy w II kwartale 2020 roku

W sąsiedztwie nieruchomości znajdują się Stary Rynek oraz liczne instytucje publiczne (m.in.: Urząd Miasta, Urząd Wojewódzki, Sąd Rejonowy). Obiekt znajduje się na szlaku osób przechodzących pomiędzy pobliskim Dworcem Głównym PKS a znajdującym się niedaleko dworcem PKP co dodatkowo stanowi gwarancję bardzo dużego i regularnego przepływu potencjalnych klientów.

Galeria będzie miała ok. 10 tys. mkw. powierzchni najmu i zaoferuje kilkadziesiąt sklepów, punktów usługowych, rozrywkowych i gastronomicznych oraz ok. 200 miejsc postojowych.

Obiekt został zaprojektowany przez firmę JSK Architekci  z Warszawy i rozpoczął działalność w 2007. Aktualną rewitalizację przeprowadzi nowy inwestor – Octava Property Trust – przy współpracy z warszawską firmą Brilla – zarządzaną przez grupę doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości i inwestycji.

Centrum nawiązując do historii oraz tradycji miejsca przyjmie nazwę Nowa Drukarnia. Zrewitalizowany budynek wpisze się w nowy styl życia i trafi w potrzeby nowej generacji konsumentów.

Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Otwarcie Nowej Drukarni zaplanowano na II kw. 2020r.

Mallson Polska wystawcą jesiennej edycji SCF 2019

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży.

Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju. Bogate porfolio projektowe zostanie zaprezentowane podczas zbliżającej się jesiennej edycji SCF 2019. Zapraszamy na stoisko 2.1.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl