Immofinanz na SCF: znamy lokalizację kolejnego parku handlowego STOP SHOP

Immofinanz, właściciel czołowej europejskiej marki parków handlowych STOP SHOP, kontynuuje ekspansję w zakresie tego formatu „retailowego” w Polsce, ogłaszając kolejny projekt, tym razem w mieście Zielona Góra.

Przyszły STOP SHOP Zielona Góra będzie miał łącznie 14 sklepów na dostępnej powierzchni pod wynajem ponad 6,6 tys. mkw. i powstanie bezpośrednio przy łączącej z centrum miasta Szosie Kisielińskiej, w pobliżu ronda Orląt Lwowskich. Działka pod tę inwestycje została zakupiona. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2020 rok, po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Dzięki inwestycji w Zielonej Górze, portfel STOP SHOP w Polsce wzrośnie do dziesięciu parków handlowych. Aktualnie marka ta jest obecna w 87 lokalizacjach w dziewięciu krajach z łączną powierzchnią najmu na poziomie niemal 630 tys. mkw.

Firma Immofinanz jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 CEE.

Immofinanz rozwija sieć parków STOP SHOP

STOP SHOP jest określany mianem atrakcyjnego i praktycznego lokalnego dostawcy, oferującego zróżnicowany asortyment produktów w dobrej cenie, który jest łatwo dostępny dzięki bardzo dobrej lokalizacji. Nowy park handlowy w Zielonej Górze zaoferuje odpowiednio dobrany mix łącznie 14 znanych krajowych i międzynarodowych najemców oraz elementy rozrywki. Bezpośrednio przed STOP SHOP-em dostępnych będzie ok. 160 miejsc parkingowych. Zielonogórski projekt realizowany będzie w sąsiedztwie istniejącego już supermarketu oraz sklepu DIY, które dzięki komplementarności oferty, będą pozwalały klientom na realizację szerokich potrzeb zakupowych w jednym miejscu.

Marka STOP SHOP należąca do Immofinanz łącznie z Zieloną Górą to aktualnie 87 parków handlowych rozlokowanych w dziewięciu krajach, tj. Słowacji, Czechach, Austrii, na Węgrzech, w Serbii, Słowenii, Chorwacji, Rumunii oraz Polsce. Strategia firmy zakłada dalszą ekspansję portfela do ponad 100 lokalizacji w najbliższej przyszłości.

Kluczowa lokalizacja

STOP SHOP Zielona Góra zlokalizowany będzie w rozwijającej się dynamicznie wschodniej części miasta, bezpośrednio przy popularnym osiedlu Pomorskie. Oprócz Szosy Kisielińskiej, dojazd do parku handlowego będzie możliwy także z ulicy Kętrzyńskiej, która łączy tę cześć Zielonej Góry z drogą ekspertową S3. Łączny zasięg nowego STOP SHOP-u oszacowano na 272 tys. osób, co oznacza, że tylu klientów będzie mogło dotrzeć do nowego parku handlowego w przeciągu 30 minut jazdy samochodem.

– Wybrana na realizację naszej inwestycji działka, to najlepsza lokalizacja w mieście. Spełnia ona wszelkie warunki by z powodzeniem otworzyć w tym miejscu park handlowy STOP SHOP – skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz. – Wierzymy, że poprzez zaproponowanie w tym miejscu atrakcyjnej oferty handlowej STOP SHOP stanie się nowym, ulubionym miejscem zakupowym dla mieszkańców Zielonej Góry. Co więcej, przyszli klienci będą mieli wyjątkowo blisko na zakupy, gdyż dzięki dogodnemu połączeniu, podróż z centrum miasta do naszego obiektu zajmie jedynie osiem minut – dodała.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl