Trei: Boom na parki handlowe trwa. Kluczem do sukcesu jest lokalizacja

Trei Real Estate, deweloper wchodzący w skład niemieckiej grupy Tengelmann dynamicznie rozwija sieć parków handlowych pod wspólną marką Vendo Park. Inwestor realizuje i gromadzi w swoim portfelu nieruchomości handlowe zlokalizowane m.in. na Słowacji, w Niemczech, Czechach, Portugalii oraz Polsce. Europejska sieć Vendo Parków liczy już ponad 20 obiektów, z czego aż 11 znajduje się w polskich miastach.

Trei jest partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2019 CEE. Pepijn Morshuis – CEO Trei Real Estate będzie gościem specjalnym Forum. Jego wystąpienie dotyczące horyzontów rozwoju rynku retail w perspektywie najbliższych 10 lat będzie oficjalnym otwarciem konferencyjnej części SCF.

Mniejsze miasta idą na zakupy

W marcu Trei otworzył Vendo Park w Bytowie (woj. pomorskie), w sierpniu – park handlowy w Pułtusku (woj. mazowieckie), a do końca roku planuje oddanie do użytku co najmniej trzech kolejnych projektów. Wraz z otwarciem Vendo Parku do Pułtuska weszły nowe marki. Swoje pierwsze sklepy w tym mieście otworzyły znane sieci, takie jak Martes Sport, KiK i Hebe. W gronie najemców znalazły się również Empik, Media Expert, CCC i Kakadu. Inwestycja dostarczyła 4,1 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej oraz 103 miejsca parkingowe. Trei buduje projekty z myślą o lokalnych społecznościach, dlatego kładzie duży nacisk na komfort i wygodę w codziennych zakupach, inwestor dba również o tradycje i historię danego miejsca.

– Vendo Park w Pułtusku zbudowaliśmy w miejsce dawnego dworca PKS. W trakcie prac projektowych okazało się, że część elewacji i zabytkowy zegar dworcowy to ważne elementy dla tożsamości Pułtuska. Idąc za głosem mieszkańców, postanowiliśmy przeprowadzić renowację zabytkowej mozaiki, którą wkomponowaliśmy w mury parku handlowego. Zegar też zyskał drugie życie – podkreśla Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Aktualnie trwają prace nad projektem na Mazowszu – Vendo Parku w Ostrołęce. Na powierzchni 3,1 tys. mkw. zaplanowano 5 sklepów. W gronie najemców znalazły się takie marki jak: Neonet, KiK oraz sieci Hebe, Dealz i Tedi, które tym samym zadebiutują w Ostrołęce. Park handlowy ma zostać otwarty pod koniec września. Deweloper prowadzi równocześnie budowę Vendo Parku w Łasku (woj. łódzkie). Na działce przy ulicy Warszawskiej jest realizowane centrum zakupowe o powierzchni ponad 4,5 tys. mkw. Swoje sklepy otworzą w nim sieci znanych marek m.in. Hebe, Neonet, Martes Sport, Action oraz KiK.

– Proces komercjalizacji przebiegał bardzo dynamicznie, w ciągu zaledwie kilku miesięcy mieliśmy w zasadzie komplet najemców. Na początku lipca podpisaliśmy umowę na ostatni wolny lokal, który wynajęła sieć Sinsay. Park handlowy uzupełni ofertę zakupową Łasku, w którym do tej pory nie było tego typu obiektu handlowego – dodaje Olga Czyblis, Senior Lease Manager w Trei Real Estate Poland.

Mieszkańcy Łasku pierwsze zakupy będą mogli zrobić w listopadzie, wtedy planowane jest oficjalne otwarcie Vendo Parku. W ramach inwestycji zaprojektowano wygodny parking, który pomieści 130 samochodów. Trei realizuje również budynek dla sieci McDonald’s, która tym samym zadebiutuje w Łasku.

Atrakcyjna działka na wagę złota

Przyjęta przez Trei długoterminowa strategia biznesowa zakłada zwiększenie portfela parków handlowych do 40 obiektów w ciągu pięciu lat. Inwestor oprócz realizacji zaplanowanych projektów sukcesywnie skupuje grunty pod budowę kolejnych nieruchomości. W lipcu deweloper nabył działkę w Bolesławcu (woj. dolnośląskie), na której planuje budowę największego jak dotąd Vendo Parku w Polsce. Obiekt dostarczy ponad 9 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Z kolei w maju Trei sfinalizował zakup gruntów w Kutnie i Kobyłce, gdzie również zbuduje parki handlowe. Deweloper rozpoczął właśnie prace budowlane w Kobyłce (woj. mazowieckie), obiekt ma być gotowy pod koniec tego roku, natomiast inwestycja w Kutnie (woj. łódzkie) jest planowana na 2020 rok.

– W Polsce trwa boom na parki handlowe. Aktualnie uwaga wielu inwestorów skierowana jest właśnie w kierunku tego formatu handlowego. Kluczem do sukcesu jest wybór najlepszej lokalizacji. Cały czas poszukujemy atrakcyjnych działek w Polsce, by zapewnić ciągłość w rozwoju sieci Vendo Parków – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Trei rozpoczął już prace budowlane w Jaworze. Wkrótce ruszą również budowy w Częstochowie oraz Solcu Kujawskim. Oprócz budowy Vendo Parków firma realizuje budynki dla sieci marketów spożywczych i budowlanych. W 2008 roku Trei wybudował obiekt w Jaworznie, który w całości wynajęła sieć marketów Aldi. W czerwcu br. najemca odkupił nieruchomość od inwestora. Aktualnie w portfelu Trei znajduje się 107 wolnostojących nieruchomości handlowych, w tym 103 markety Biedronka, dwa sklepy Tesco oraz dwa budynki, które w całości wynajmuje Media Expert.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl