Kaufland chce przejąć 5 hipermarketów Tesco w dużych miastach

kaufland-wroclaw

Do UOKiK wpłynęło 5 wniosków zgłoszonych przez niemiecką sieć supermarketów Kaufland. Chodzi o wydanie zgody na przejęcie lokalizacji po hipermarketach Tesco, które zlokalizowane są w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Gdańsku.

Zgłaszanie wniosków do UOKiK o zgodę na koncentrację stanowi drugi etap wieloetapowego procesu, który poprzedza fizyczne przejęcie wspomnianych lokalizacji.

Chodzi o sklepy zlokalizowane w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64 („Tesco Stalowa”), w Krakowie przy ul. Wielickiej 259 (dalej także jako „Tesco Kraków”), we Wrocławiu, przy ul. Długiej 37/47 (dalej także jako „Tesco Wrocław”), w Lublinie, przy ul. Orkana 4 (dalej także jako „Tesco Lublin”), oraz Gdańsku, przy ul. Cienistej 30 (dalej także jako „Tesco Gdańsk”).

Nowa strategia Tesco

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z polskiego rynku zniknęło już ponad 60 sklepów Tesco w różnych formatach. Tylko w I kwartale 2019 roku sieć zlikwidowała 32 markety. Dodatkowo Tesco podjęło decyzję o zamknięciu jednego ze swoich centrów dystrybucji. Chodzi o magazyn w Komornikach k. Poznania. Tesco posiada w naszym kraju jeszcze dwa centra dystrybucji.

– Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi – mówi Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej.

Kaufland: 1,2 tys. sklepów w Europie

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie Kaufland posiada około 1,2 tys. sklepów i zatrudnia niemal 150 tys. pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie ok. 212 marketów i zatrudnia ok. 16 tys. pracowników.

Asortyment sieci Kaufland liczy średnio ponad 15 tys. produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb. Kaufland należy do czołowych przedsiębiorstw handlu detalicznego w Europie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl