300 mkw. dla sieci Spar Polska

Spar w Rzeszowie

Spar Polska otworzył kolejny franczyzowy punkt sprzedaży, tym razem na Podhalu. Nowo otwarta placówka ma ponad 300 mkw. powierzchni sprzedażowej

Sklep posiada atrakcyjną lokalizację – znajduje się w bliskim sąsiedztwie Term Chochołowskich, największych term w Polsce, będących lokalną podhalańską atrakcją. Dlatego właściciele liczą, że oprócz mieszkańców wsi i okolic, na zakupy wstępować będą również turyści przyjeżdżający do Chochołowa oraz liczni przejezdni. Właściciele zadbali o szeroki wybór asortymentu, w tym również produktów regionalnych, wzbudzających największe zainteresowanie turystów, jak sery czy alkohole.

Spar Polska otworzył kolejny sklep, pomimo trwającego w tle sporu dotyczącego licencji Spar na polskim rynku (polska spółka stoi na stanowisku, że próba odebrania licencji nie miała podstaw i działania w celu przejęcia sklepów sieci stanowiły czyn nieuczciwej konkurencji przez Spar Group z RPA i podmioty powiązane. Spar Polska uzyskał już korzystne postanowienia w polskich sądach – przyp. redakcyjny).

Wcześniej, w czerwcu, sieć otworzyła również kolejny sklep w Krakowie. Spółka niedawno ogłosiła dobre wyniki sprzedaży sieci za pierwsze 6 miesięcy 2019 r., raportując wzrost w pierwszej połowie roku o 5,56 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.

Spar Polska

Przypomnijmy, że Spar realizuje kolejne etapy integracji z siecią Piotr i Paweł. Zgodnie z założeniami Spar Group – jako inwestor – wspiera sieć w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju sieci. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z ponad 200 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym będzie wkrótce dostępne ponad 6,5 tys. produktów od prawie 500 dostawców.

Spar Polska jest obecny na polskim rynku od 1996 roku. Sieć sklepów Spar jest jedną z niewielu sieci handlowych działających na terenie Polski, która w 100 proc. opiera się na polskim kapitale. Ponadto Spar Polska zrzesza polskich przedsiębiorców i promuje lokalnych producentów żywności, integrując tym samym rodzimy handel tradycyjny. Spar Polska jest dowodem na to, że sprawdzone standardy z zagranicy w połączeniu z polskim finansowaniem mogą zaowocować odnoszącą sukcesy i dynamicznie rozwijającą się siecią.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl