Charlie Food & Friends uruchomił pierwszą restaurację w Czechach

12 września b.r. uruchomiona została restauracja Charlie Food & Friends w Avion Shopping Park w Ostravie. Jest to pierwsza restauracja sieci w Czechach.

Lokal został zaaranżowany zgodny z najnowszym projektem konceptu opracowanym wspólnie z pracownią KDesign Architekci. Restauracja w Ostravie otrzymała zatem nowoczesny wystrój i otwartą kuchnię. Goście mogą obserwować pracę kucharzy przez duże przeszklenia. Zaś załoga kuchni widzi co się dzieje na zewnątrz, więc jest to także rozwiązanie praktyczne.

– Jak w każdej restauracji Charlie Food & Friends, w Ostravie także stawiamy na rodzinną i przyjacielską atmosferę, domowy charakter dań oraz naturalność i prostotę kompozycji. Kristina i Dana witają Gości przy bufecie, a chef Michal pomacha do Gości z kuchni – mówi Marek Rogala, założyciel i dyrektor zarządzający Charlie Food & Friends.

Jednolita cena za 100 gram za wszystkie produkty upraszcza podjęcie decyzji zakupowej. Dania są świeżo przygotowywane na miejscu i na bieżąco podawane na bufecie, więc goście dokładnie widzą co wybierają.

Rozwój Charlie Food & Friends w Polsce i za granicą

Otwarcie w Czechach jest rezultatem przyjętej w 2014 roku strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Food & Friends Polska S.A., która zakłada rozwój sieci restauracji w Polsce i zagranicą. Rozbudowa sieci odbywa się dwutorowo: poprzez nowe otwarcia oraz akwizycje funkcjonujących restauracji oraz sieci.

– Restauracja w Ostravie jest pierwszą uruchomioną w oparciu o model inwestycji bezpośredniej, w którym inwestorzy zainteresowani regularną dywidendą stają się udziałowcami – mówi Kamil Majewski, dyrektor finansowy Grupy.

– W przyszłych latach planujemy zwiększać liczebność sieci o 25-50 proc. rocznie – zapowiada Marek Rogala, założyciel i dyrektor zarządzający Charlie Food & Friends. – W przypadku nowych otwarć interesują nas dwa formaty: food court (75-115 mkw.) oraz dine-in (czyli z własną salą dla gości, 150-180 mkw.).

Od początku roku Grupa powiększyła się o 3 punkty sprzedaży i obecnie liczy łącznie 8 punktów znajdujących się w Polsce oraz Czechach.

Avion Shopping Park to centrum handlowe należące do grupy IKEA. Na powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych znajduje się ok. 180 sklepów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl