Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Grupa Hosso rośnie w siłę. Realizowane i planowane projekty pokaże na SCF 2019

Widząc potencjał w galeriach rozrywkowo-handlowych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach, Grupa Hosso sukcesywnie inwestuje w kolejne obiekty. Równolegle postępuje komercjalizacja w pozostałych galeriach pod marką Hosso. Z przedstawicielami Grupy będzie można porozmawiać podczas targów Shopping Center Forum 2019 CEE.

W Barlinku rozpoczęła się budowa najnowszego obiektu w portfolio Grupy – nowoczesnej galerii handlowej o powierzchni 7,5 tys. mkw. GLA. Wśród najemców galerii znajdą się znane i popularne marki, wśród nich m.in. CCC, Rossmann, KiK, Neonet oraz Martes Sport. – Jesteśmy na etapie komercjalizacji obiektu. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z trzema kolejnymi, dużymi sieciami handlowymi, które dołączą do grona najemców galerii – mówi dla retailnet.pl Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Hosso.

Galeria w Barlinku powstaje przy ul. 31 Stycznia, w rejonie, który zapewni duży przepływ klientów. Otwarcie galerii  zaplanowano na 2020 rok.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Jeszcze więcej projektów

Wśród nowych inwestycji realizowanych przez Grupę są także obiekty w Gryficach i Żarach. Galeria w Gryficach o powierzchni 5 tys. mkw. GLA zlokalizowana będzie w rejonie ul. Starogrodzkiej w bezpośrednim sąsiedztwie hipermarketu Kaufland. – Realizację tej inwestycji podzieliliśmy na dwa etapy. Otwarcie pierwszego etapu zaplanowaliśmy na jesień 2020 roku – mówi Anna Hawrylik.

Park Handlowy w Żarach dostarczy mieszkańcom miasta około 6,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Obiekt powstanie u zbiegu ulic Artylerzystów i Broni Pancernej, w centrum miasta i miejscu, które jest skupiskiem handlu (w bezpośredniej bliskości znajdują się m.in. hipermarkety Kaufland i Tesco). Ta inwestycja zostanie zakończona w III kwartale 2020 roku.

Jeszcze w tym roku otwarty zostanie park handlowy w Złocieńcu. Wśród najemców tego obiektu znajdą się m.in. Pepco, Martes Sport, Neonet.

Galeria Hosso w Szczecinku
Galeria Hosso w Szczecinku

Komercjalizacja trwa

Poza nowymi inwestycjami handlowymi, Grupa Hosso równie duży nacisk kładzie na wzmocnianie oferty w istniejących obiektach. Do grona najemców Hosso Świebodzin dołączą dwaj kolejni najemcy – Rossmann, który poszerzy ofertę z segmentu beauty oraz Diverse, który wzbogaci ofertę modową galerii. Od sierpnia w Hosso Świebodzin z powodzeniem funkcjonuje kino MAXKINO.

Galeria Drawsko Pomorskie postawiła na wiodącą polską markę produktów dla dzieci. Salon Smyka o powierzchni blisko 300 mkw. otwarty zostanie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W ofercie sieci klienci znajdą szeroki wybór odzieży i obuwia, zabawek, akcesoriów niemowlęcych i innych produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat. Ofertę handlową wzmacnia także Galeria Gubin. Klienci centrum jeszcze w tym roku będą mogli zrobić zakupy w 420-metrowym salonie sieci Rossmann.

Jedną z nowości w Galerii Hosso w Kołobrzegu będzie otwarcie 350-metrowego salonu lidera omnichannel – sieci Empik. Empik to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, obecna na rynku od ponad 70 lat. Obecnie sieć sprzedaży pod marką Empik obejmuje ponad 250 lokalizacji w całym kraju.

Grupa Hosso jest właścicielem galerii handlowych m.in. w Kołobrzegu, Szczecinku, Gryficach, Białogardzie, Gubinie, Policach i Świebodzinie. Hosso stawia na obiekty rozrywkowo-handlowe. Najnowsze Galerie Hosso to nie tylko miejsca, gdzie odwiedzający mogą zrobić zakupy w sklepach znanych marek, ale także centra z bogatą ofertą rozrywkową i gastronomiczną. Łączna powierzchnia handlowa wszystkich obiektów Grupy Hosso wynosi ok. 100 tys. mkw.

Grupa intensywnie rozwija swoje portfolio i jest w trakcie przygotowania kolejnych inwestycji. Więcej szczegółów Grupa Hosso zdradzi podczas targów Shopping Center Forum 2019 CEE.