Spar Group wybiera lokalizację pod nowe centrum dystrybucyjne w Polsce

Spar Group – wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski – uruchomi w Polsce nowoczesne centrum dystrybucyjne dla obsługi detalistów. Prowadzone są już warsztaty z zespołem logistycznym oraz analiza potencjalnych lokalizacji. Zbudowanie jednej z największych sieci detalicznych w Polsce to jeden z ważniejszych celów Spar Group – która działa już w Irlandii, Anglii, Szwajcarii, w wielu krajach w Afryce i na Sri Lance.

– Rozbudowa i wspieranie sieci detalicznej w Polsce to priorytetowy projekt SPAR Group. Zakładamy dokonanie znacznych inwestycji – w tym także uruchomienie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego dla partnerów detalicznych. Terminowe dostawy produktów z magazynów centralnych sieci do sklepów są dla nas kluczowe, dlatego szukamy miejsca dobrze skomunikowanego i z dużymi możliwościami logistycznymi. Docelowo centrum zapewni ponad 6,5 tys. produktów od 500 dostawców – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Nowe centrum logistyczne będzie uzupełnieniem i rozszerzeniem możliwości logistycznych wynikających z dotychczasowej infrastruktury w ramach Piotr i Paweł.

Spar Group jest wyłącznym operatorem licencji Spar na terenie Polski. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta w dniu 17 lipca br. ogłosił zatwierdzenie przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną The Spar Group Ltd. Oznacza to, że wdrażanie zarządzania siecią sklepów Piotr i Paweł przez Wasz Sklep Spar będzie oparte o standardy i doświadczenia oraz długą historię działalności inwestora na innych rynkach światowych, w tym europejskim.

Spar Group realizuje kolejne etapy integracji z siecią Piotr i Paweł i jako inwestor wspiera sieć w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umów oraz rozwoju sieci. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z ponad 200 dostawcami.

Wasz Sklep Spar rozwija sieć detaliczną w całej Polsce

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą SPAR w Republice Południowej Afryki. Obecnie The SPAR Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.