Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Gemini Holding zaprezentuje pełne portfolio na SCF 2019

Pozostały 2 dni do rozpoczęcia Shopping Center Forum, czyli największej imprezy branży retail w Polsce. Gemini Holding, jeden z wystawców, zdradza właśnie szczegóły swojej prezentacji targowej.

Gemini Holding będzie gościł na Shopping Center Forum w Warszawie. Krakowski deweloper na targi zawita ze wszystkimi trzema centrami handlowymi z rodziny Gemini Park oraz planami rozwoju, które poznać będą mogli potencjalni partnerzy biznesowi.

– Podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentujemy nasze portfolio, w tym Gemini Park w Tychach, Bielsku-Białej i Tarnowie. Goście targów będą mogli zapoznać się z ofertą leasingową tych obiektów, a także dowiedzieć się więcej o potencjale inwestycji w lokal w tych trzech lokalizacjach. Oprócz tego zaprezentujemy także plany rozbudowy Gemini Park Tychy o segment rozrywkowo-rekreacyjny, a także plany związane ze zmianami w Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów. Do dyspozycji wystawców będą dyrektorzy obiektów, a także przedstawiciele działu leasingu Gemini. Tegorocznym partnerem naszej ekspozycji jest Costa Coffee, która na stoisku stworzy kafejkę – wylicza Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Gemini Park Tychy

Otwarte w marcu 2018 roku centrum handlowe Gemini Park Tychy okazało się udanym debiutem rynkowym. Przyczyniła się do tego przemyślana strategia pozycjonowania oraz aktywny marketing, podkreślający rodzinny charakter galerii. W efekcie, w zaledwie rok galerię odwiedziło ponad 4,4 mln osób.  Także 2019 rok przyniósł inwestycji bardzo obiecujące wyniki. W tych miesiącach, w których centrum handlowe mogło już porównać się rok do roku, zanotowano nawet 18-procentowy wzrost footfall. Jeszcze lepsze wyniki notowano w obrotach, sięgały one aż 26 proc. Do tego od otwarcia galerii przed 1,5 roku centrum pozyskało aż 24 nowych najemców. W konsekwencji czego jest już w ponad 98  proc. skomercjalizowane. Teraz przed nim otwiera się kolejny rozdział. Gemini Holding pracuje obecnie nad rozbudową. Obiekt ma zyskać dodatkowe 6,5 tys. m kw. Przestrzeń zostanie zagospodarowana m.in. na wielosalowe nowoczesne kino oraz restauracje. Jedna z nich ma stać się zapleczem dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz przejezdnych na pobliskiej trasie ekspresowej Śląsk-Podbeskidzie, czyniąc z Gemini Park ważny ośrodek spotkań. Oprócz tego dzięki inwestycji w galerii pojawią się nowe lokale usługowe, a obecny food court zostanie rozbudowany – informuje inwestor.

Gemini Park Bielsko-Biała

Oprócz tyskiego obiektu, pokazany zostanie także Gemini Park Bielsko-Biała, który w tym roku obchodzi 10-lecie. Liczący sobie 42,5 tys. m kw. obiekt wypełnia dziś 120 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Konsekwentnie realizowana strategia leasingowa oraz marketingowa sprawiają, że jest to dziś jeden z nielicznych obiektów w regionie, który notuje stale rosnącą liczbę klientów. W 2018 roku w porównaniu do 2014 liczba odwiedzających wzrosła tutaj o 100 proc.! Z kolei sam 2018 rok przyniósł galerii rekordy. W miniony roku centrum odwiedziło ponad 5,3 mln klientów.  W efekcie, galeria zanotowała 1,2 proc. wzrost footfall, utrzymując się aż 3 punkty proc. ponad indeksem krajowym notowanym przez Reindex. Rekord zanotowano także w obrotach. Te w 2018 roku w porównaniu do 2017 wzrosły aż o 11 proc. 2019 rok z kolei przynosi umocnienie się tego trendu. Nic więc dziwnego, że marki zwracają uwagę na bielską galerię. Tylko ostatnie miesiące zaowocowały aż 7 umowami najmu, w tym m.in. z Only, Tatuum, Dealz, Silver Dragon, Fine Wine i Costa Coffee. Inwestują także obecni najemcy. Tylko w ostatnich miesiącach galeria przedłużyła umowy aż z 48 partnerami biznesowymi. Część z nich zdecydowała się na powiększenie sklepów, w tym m.in. 4F, który z 250 m kw. powiększył salon do 500 m kw.  Rozwija się także otoczenie centrum handlowego. W tym roku miała miejsce czwarta już rozbudowa atrakcji unikalnego na rynku parku rozrywki „W DECHE!”. Zyskał on m.in. park trampolin. W zeszłym roku z kolei powiększył się o park linowy. W galerii trwają także przygotowania do modernizacji strefy food court i kolejnych otwarć, w tym marek debiutujących na Podbeskidziu.

Gemini Park Tarnów

Holding na targach pojawi się także z Gemini Park Tarnów. Mająca dziś 43 tys. m kw. galeria mieści aż 120 sklepów. To obecnie jedyne centrum handlowe fashion we wschodniej części Małopolski mające tak szeroką ofertę. Skuteczne działania leasingowe, dzięki którym dopasowano tenant-mix do oczekiwań lokalnego rynku sprawiają, a także nastawione na cały region działania marketingowe, sprawiły że tarnowska galeria systematycznie rozszerza swój zasięg. Już dziś aż 60 proc. jej klientów to osoby spoza Tarnowa. Rosnący catchement sprawia, że rosną wydatki klientów, a w konsekwencji także obroty najemców. Te w 2018 roku wzrosły aż o 7,5 proc. w porównaniu z 2017 rokiem. Bieżący rok przyniósł umocnienie się tego trendu. W I półroczu 2019 roku w porównaniu do analogicznego przed rokiem obroty wzrosły tutaj o blisko 20 proc. W galerii zwiększa się także liczba otwieranych sklepów. Ostatnie 1,5 roku przyniosło tutaj otwarcia m.in. Pepco, Maxi Zoo, Carte d’Or, Czas na Herbatę czy Rebel Elektro. Sama galeria również się zmienia. Na początku tego roku oddano do użytku zmodernizowany i powiększony food court, łączący tradycyjną funkcję restauracyjną z funkcją strefy chill out.

Gemini Holding Sp. z o.o. polska firma deweloperska z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku i dziesiątkami zrealizowanych z sukcesem inwestycji w kraju. Gemini Holding to obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się firm deweloperskich w Polsce i godny zaufania partner biznesowy. W portfolio holdingu znaleźć można dziś 3 popularne centra handlowe Gemini Park – Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz nowo otwarte Gemini Park Tychy.