Łódzkie centrum inwestuje w rekreację

Port Łódź kontynuuje proces adaptacji swoich terenów zewnętrznych. Do całości kompleksu rekreacyjnego dołączyło właśnie boisko do gry w piłkę nożną oraz tor przeszkód.

Zielone tereny zewnętrzne zlokalizowane przy Porcie Łódź sprzyjają inwestycjom, mającym na celu zagospodarowanie przestrzeni z myślą o lokalnej społeczności. Łódzkie Centrum udostępniło bezpłatnie okolicznym mieszkańcom plenerową siłownię, profesjonalną strefę do trenowania z psem, stoły do ping-ponga oraz dwa boiska sportowe – do gry w koszykówkę oraz w piłkę siatkową. Teraz przyszedł czas na nową przestrzeń dedykowaną kolejnej dyscyplinie sportowej.

– Postawiliśmy na piłkę nożną – mówi dyrektor Portu Łódź, Andrzej Cieślik. – Skąd taka decyzja? Rozmawiamy z Klientami oraz Sąsiadami naszego Centrum, którymi są np. okoliczne szkoły, dzięki temu dokładnie wiemy, czego potrzebują i sukcesywnie wcielamy te projekty w życie. Obserwujemy, że ludzie coraz chętniej korzystają z naszych zielonych przestrzeni, a szkoły wykorzystują udostępnione przez nas boiska na potrzeby treningów lub zajęć z wf-u. Bardzo nas to cieszy ponieważ inwestycje w tereny zewnętrzne realizujemy przede wszystkim z myślą o tzw. local community – podkreśla Andrzej Cieślik.

Nowo otwarte boisko do gry w piłkę nożną ma powierzchnię blisko tysiąca mkw., zostało otoczone specjalną wysoką siatką, tak by podczas gry piłka pozostawała cały czas w jego obrębie. Do korzystania z nowej przestrzeni Port Łódź zaprasza zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane. Obok boiska do gry w piłkę, na terenie zewnętrznym Centrum pojawiła się też tzw. ścieżka zdrowia. Znajdują się tu urządzenia wykonane z naturalnych materiałów, m. in. drabinki, tunele, liny oraz elementy do przeskakiwania.

O Port Łódź

Port Łódź wraz ze strategicznym partnerem sklepem IKEA, jest największym podmiejskim Centrum Handlowym w regionie. Przejrzyście rozplanowany parterowy budynek został tak zaprojektowany, aby stworzyć najbardziej przyjazne warunki do robienia zakupów i spędzania czasu. Dogodne zagospodarowanie przestrzeni dopełniło nowatorskie Patio, czyli strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 7 tys. mkw. ze sceną, fontanną i strefami zabaw dla dzieci. Podobnie jak na miejskim skwerze nasi Klienci mogą tu odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi, czy też aktywnie spędzić czas z dziećmi. Doskonała lokalizacja Portu, otoczona siatką połączeń komunikacyjnych, zapewnia łatwy dostęp do najlepszych sklepów, restauracji, kawiarni i butików z modą.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl