Trei kontynuuje ekspansję w Polsce i otwiera kolejny Vendo Park

Trei Real Estate GmbH (Trei), międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości rozwija swoje polskie portfolio Vendo Parków. Należąca do niemieckiej grupy Tengelmann spółka otworzyła w Ostrołęce (woj. mazowieckie) Vendo Park, który jest już trzynastym parkiem handlowym tego dewelopera w Polsce. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3,8 mln euro.

Vendo Park przy ul. Zielonej w Ostrołęce, którego budowa rozpoczęła się w marcu tego roku, powstał na działce o powierzchni prawie 7 tys. mkw. Do dyspozycji najemców zostało oddane 3,1 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej, którą w całości wynajęły popularne sieci. Wśród nich jest Neonet – marka z branży AGD i RTV oraz KiK oferujący tekstylia, dekoracje i odzież. W gronie najemców znalazły się również marki, które do tej pory nie były obecnie w Ostrołęce. Wraz w Vendo Parkiem w mieście zadebiutowała drogeria Hebe oraz sieci sklepów wielobranżowych Tedi i Dealz. Vendo Park powstał w sąsiedztwie supermarketu Lidl, dzięki czemu bardzo dobrze uzupełnił istniejącą ofertę zakupową.

– W przyjętej przez nas strategii skupiamy się na inwestycjach w mniejszych miastach, gdzie poziom nasycenia powierzchnią handlową jest jeszcze stosunkowo niski. Oferta naszych inwestycji jest natomiast dobierana indywidualnie, w oparciu o konkretne potrzeby mieszkańców, które ze względu na specyfikę danej miejscowości mogą się od siebie różnić. Ciągły wzrost zainteresowania formatem parków handlowych sprawia, że często nasze Vendo Parki są komercjalizowane jeszcze przed rozpoczęciem budowy, tak było w przypadku Ostrołęki – komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Trei przyspiesza z inwestycjami w Polsce

Vendo Park w Ostrołęce jest wyposażony w duży, wygodny parking, który pomieści ponad 60 samochodów. W ramach inwestycji Trei z własnej inicjatywy i na własny koszt przebudował również fragment ulicy Zielonej na odcinku od ul. Wincentego Witosa do parku handlowego oraz wykonał chodniki. Vendo Park w Ostrołęce to czwarty park handlowy Trei na Mazowszu i trzynasta tego typu inwestycja w Polsce.

Ostatnie miesiące stoją dla Trei pod znakiem dużego przyspieszenia zarówno, jeśli chodzi o aktualnie prowadzone lub ukończone realizacje, jak i plany dotyczące startów inwestycji w kolejnych miastach.

– Miesiąc temu z sukcesem otworzyliśmy Vendo Park w Pułtusku, a  teraz oddaliśmy projekt w Ostrołęce. Do końca roku planujemy jeszcze co najmniej dwa otwarcia, co więcej prowadzimy obecnie prace projektowe Vendo Parków w Kutnie, Częstochowie, Solcu Kujawskim, Płocku, Inowrocławiu i Władysławowie, które chcemy otworzyć w przyszłym roku – dodaje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Trei buduje i zarządza parkami handlowymi w Polsce, Czechach i na Słowacji, posiadając aktualnie 22 Vendo Parki w Europie. Najwięcej obiektów znajduje się w Polsce, są one zlokalizowane w takich miastach jak: Nysa, Chełm, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Skierniewice, Łódź, Świdnica, Dąbrowa Górnicza, Chodzież, Bytów oraz Pułtusk.

O Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda euro, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl