Gino Rossi po 13 latach znika z GPW

29 września 2019 r. akcje Gino Rossi S.A. zostały wykluczone z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zniknięcie Gino Rossi z GPW jest następstwem przejęcia Gino Rossi przez Grupę CCC.

Dzięki transakcji, jak informują przedstawiciele spółki, udało się ustabilizować sytuację Gino Rossi, zabezpieczyć miejsca pracy dla prawie 1 tys. osób i zapewnić tej polskiej marce o włoskich korzeniach szansę na dalszy rozwój w ramach największej grupy obuwniczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Zakończenie obecności Gino Rossi na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych to dla nas nie koniec, a symboliczny początek nowego etapu w historii firmy. Dzisiaj, dzięki pomocy Grupy CCC ustabilizowaliśmy sytuację w Spółce, nasze produkty są dostępne na 23 europejskich rynkach i z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość. Wierzymy, że marka Gino Rossi będzie jeszcze silniejsza  – komentuje Tomasz Kuźniarski, Prezes Zarządu Gino Rossi S.A.

Gino Rossi działa w segmencie produkcji i sprzedaży obuwia oraz akcesoriów ze średniej i wyższej półki. Firma została założona dzięki współpracy polskich i włoskich partnerów, którzy postanowili połączyć doświadczenie i wykorzystać je do stworzenia skórzanego obuwia męskiego i damskiego dla wymagających klientów. Gino Rossi zadebiutowało na GPW w 2006 r.

Kłopoty marki Gino Rossi

W ostatnich latach spółka znajdowała się w coraz trudniejszej sytuacji finansowej. W grudniu 2018 r. Grupa CCC postanowiła udzielić jej wsparcia i zdecydowała się na ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Gino Rossi. W wyniku nabycia akcji w wezwaniu oraz późniejszego objęcia akcji nowej emisji i wykupu pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych w lipcu 2019 r., CCC stało się jedynym, 100 proc. akcjonariuszem Gino Rossi.

Włączenie Gino Rossi do Grupy CCC pozwoliło na ustabilizowanie sytuacji finansowej Gino Rossi, kontynuację produkcji w trzech zakładach spółki w Polsce oraz utrzymanie prawie 1 tys. miejsc pracy w Polsce.

Od kilku tygodni produkty Gino Rossi nowej kolekcji są już dostępne w prawie 600 sklepach stacjonarnych i kanałach online na 23 rynkach w Europie na których działa Grupa CCC.

Gino Rossi i CCC

Firma Gino Rossi powstała w 1992 roku, a od 2006 r. do 2019 r. była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedziba spółki znajduje się w Słupsku, a trzy zakłady produkcyjne w Słupsku, Łosinie i Elblągu. Gino Rossi zatrudnia prawie 1 tys. pracowników, zarządza około 60 butikami oferującymi produkty pod marką Gino Rossi. Od 2019 r. 100 proc. akcjonariuszem spółki jest CCC S.A.

CCC S.A. jest najszybciej rozwijającą się spółką obuwniczą w Europie. Poprzez swoją spółkę zależną eobuwie.pl S.A., Grupa CCC jest również liderem e-commerce na rynku obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa CCC posiada blisko 1.200 sklepów w 29 krajach Europy i poza nią. Grupa CCC zatrudnia ponad 15.000 pracowników i rocznie sprzedaje ok. 50 mln par obuwia. Prestiż i wiarygodność finansową podkreśla obecność Spółki na GPW w Warszawie oraz udział w gronie 20 największych spółek zaliczanych do WIG 20.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl