Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Owocny debiut EDS Retail Park i Higasa Properties na SCF 2019

Za nami Shopping Center Forum 2019 CEE – największe i najważniejsze targi branży handlowej w Polsce. Tegoroczna edycja była rekordową, gdyż w wydarzeniu udział wzięło blisko 1900 uczestników, reprezentujących 500 sieci handlowych. Ponad 80 wystawców i partnerów przedstawiło 300 projektów. Wśród nich, po raz pierwszy, zaprezentowały się spółki EDS Retail Park i Higasa Properties.

Dwudniowe targi dla obu firm były okazją do zaprezentowania swojej kompleksowej oferty obejmującej zarówno działalność deweloperską, procesy komercjalizacji jak i administrowanie obiektami handlowymi. Niezwykle ważną ofertą był także Higasa Club – nowoczesny model inwestowania w nieruchomości komercyjne.

Magdalena Maciejak, prezes zarządu Higasa Properties

– Cieszymy się z ogromnego zainteresowania naszym stoiskiem i naszą ofertą parków handlowych. W trakcie dwóch dni udało się nawiązać wiele nowych, niezwykle obiecujących kontaktów, uzgodnić nowe warunki z naszymi dotychczasowymi kontrahentami a jednocześnie jeszcze lepiej rozeznać się w sytuacji naszej branży. Nasz zespół odbył dziesiątki spotkań, które napawają nas dużym optymizmem, gdyż zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez środowisko. Przed nami miesiące ciężkiej pracy i co najważniejsze już za moment otwarcie naszej pierwszej wspólnej inwestycji, EDS Park Opatów – podsumowuje Magdalena Maciejak, prezes zarządu Higasa Properties.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Oferta EDS Retail Park i Higasa Properties

W ofercie EDS Retail Park i Higasa Properties znajdują się zarówno parki handlowe przygotowane do skomercjalizowania jak i obiekty, które mogą nabyć indywidualni lub instytucjonalni inwestorzy. W przygotowaniu aktualnie jest łącznie 12 inwestycji.

EDS Retail Park zajmuje się kompletnym procesem inwestycyjnym związanym z budową parków handlowych na terenie Polski i Czech. Spółka samodzielnie, kompleksowo realizuje przedsięwzięcia – od wyszukania najlepszej lokalizacji działki, projektu budowlanego po wykonawstwo i komercjalizację powierzchni.

Inwestycje realizowane przez EDS Retail Park charakteryzują się uznanymi najemcami sieciowymi, pozyskanymi dzięki wnikliwej analizie lokalizacji obiektów. Parki powstają przy kluczowych dla regionu drogach wojewódzkich lub krajowych, w miejscach z doskonale funkcjonującą siecią połączeń komunikacji miejskiej. Często są pierwszymi tego typu obiektami w poszczególnych miejscowościach. W tym roku planowane jest wybudowanie około 22 tys. mkw. powierzchni.

Profesjonalizm i unikalne podejście do inwestycji spotkało się z dużym zaufaniem największych marek handlowych branży spożywczej, kosmetycznej, czy RTV-AGD, a także lokalnych przedsiębiorcy i usługodawców. W efekcie klienci mogą wygodnie zrobić zakupy w przyjaznych sklepach wiodących sieci.