Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

SCF 2019: Vendo Parki Trei przyciągają najemców

Trei Real Estate, międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych z Niemiec był wystawcą oraz partnerem merytorycznym tegorocznych targów Shopping Center Forum CEE. Jesienna edycja wydarzenia obfitowała w liczne rozmowy biznesowe, firma podpisała również kolejne umowy najmu powierzchni w swoich parkach handlowych.

Trei na targach prezentował zarówno projekty będące w budowie, czyli Vendo Parki w Łasku, Jaworze czy Kobyłce, jak również przyszłe inwestycje. Firma aktualnie przygotowuje się do rozpoczęcia budowy kolejnych obiektów, które będą zlokalizowane m.in. w Kutnie, Częstochowie, Solcu Kujawskim, Płocku, Inowrocławiu i Władysławowie. Targi SCF to doskonała okazja, by spotkać się z partnerami biznesowymi oraz porozmawiać z najemcami.

– Nasze stoisko było chętnie odwiedzane przez gości Forum. Podczas targów podpisaliśmy bardzo ważną umowę z siecią Sinsay, która wynajęła 1000 mkw. w Vendo Parku w Solcu Kujawskim. Co więcej, obecna od niedawna w Chodzieży marka 4F postanowiła dalej rozwijać swój biznes w naszych parkach handlowych, a na horyzoncie rysuje się również współpraca z siecią sklepów sportowych KS Sport. To pokazuje, że coraz większe grono najemców, w tym również sieci odzieżowe obecne do tej pory tylko w dużych galeriach, kierują swoją uwagę na mniejsze formaty handlowe. Zainteresowanie nie słabnie również w przypadku stałych najemców Vendo Parków. Kolejnymi umowami najmu są zainteresowane takie marki jak: Pepco, Dealz, Tedi i Action – komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

W tym roku gościem specjalnym podczas targów SCF był Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate, który otworzył dwudniowe wydarzenie. Firma przygotowała również panel dyskusyjny na temat sektora nieruchomości handlowych w Polsce i Europie. W debacie udział wzięli przedstawiciele Trei, w tym Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający polskiej spółki Trei oraz Pepijn Morshuis, a także eksperci: Tomasz Szewczyk, Managing Partner z Acteeum Central Europe, Tomasz Jagiełło – Prezes Zarządu sieci kin Helios oraz Jacek Kotarbiński.

Trei buduje i zarządza parkami handlowymi w Polsce, Czechach i na Słowacji, posiadając aktualnie 22 Vendo Parki w Europie. Najwięcej obiektów znajduje się w Polsce, są one zlokalizowane w takich miastach jak: Nysa, Chełm, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Skierniewice, Łódź, Świdnica, Dąbrowa Górnicza, Chodzież, Bytów oraz od niedawna w  Pułtusku i Ostrołęce.

Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.