Kaufland chce przejąć supermarket Tesco na warszawskim Gocławiu

Należąca do międzynarodowej Grupy Schwarz sieć marketów Kaufland chce przejąć kolejną lokalizację po Tesco. Tym razem chodzi o sklep zlokalizowany na warszawskim Gocławiu. Odpowiedni wniosek trafił już do UOKiK.

To już kolejny sklep Tesco, który niedługo może zmienić szyld. We wrześniu informowaliśmy, że do UOKiK wpłynęło już 5 wniosków zgłoszonych przez niemiecką sieć supermarketów Kaufland. Chodzi o wydanie zgody na przejęcie lokalizacji po hipermarketach Tesco, które zlokalizowane są w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Gdańsku.

Kaufland zamiast Tesco na Gocławiu?

Tym razem chodzi o “część powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowanej w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41 („Tesco Gocław”)”.

Zgłaszanie wniosków do UOKiK o zgodę na koncentrację stanowi drugi etap wieloetapowego procesu, który poprzedza fizyczne przejęcie wspomnianych lokalizacji.

Ekspansja Kauflanda w Polsce

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

W całej Europie Kaufland posiada około 1,2 tys. sklepów i zatrudnia niemal 150 tys. pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie ok. 212 marketów i zatrudnia ok. 16 tys. pracowników. Asortyment sieci Kaufland liczy średnio ponad 15 tys. produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb. Kaufland należy do czołowych przedsiębiorstw handlu detalicznego w Europie.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU. Tesco Gocław jest jednym ze sklepów należących do ww. sieci. Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc, z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii. Grupa Tesco jest międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl