Holding Ptak zbuduje wielki park rozrywki. Otwarcie latem 2020

Wielki park rozrywki powstaje na terenie Miasta Mody Ptak. Idąc za światowymi trendami, łączącymi świat retailu z rozrywką, w Rzgowie pod Łodzią Holding Ptak wybuduje Mandoria Miasto Przygód – wielki tematyczny park rozrywki, który docelowo zajmie powierzchnię aż 50 hektarów.

Cała inwestycja, ze względu na swoją skalę, została podzielona na kilka etapów. W pierwszym z nich powstanie ta część Mandorii Miasta Przygód, która znajdzie się pod dachem. Zajmie ona powierzchnię 15 tys. mkw. i zostanie otwarta już latem 2020 roku. Budżet pierwszej fazy inwestycji wyniesie 108 milionów złotych.

– Nasze analizy pokazują, że Mandoria Miasto Przygód będzie odwiedzana zarówno przez gości z kraju, jak i z sąsiadujących z Polską państw. Jej wygodną dostępność zapewnia lokalizacja bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym: na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8 – wyjaśnia Kazimierz Ćwikła, Wiceprezes Ptak S.A.

Tematyczny park rozrywki w Mieście Mody Ptak

Mandoria Miasto Przygód będzie tematycznym parkiem rozrywki, co oznacza, że cały jego wygląd i wszystkie atrakcje będą miały ten sam motyw przewodni, którym będzie handel w Europie epoki renesansu.

– Międzynarodowy zespół projektantów i artystów dokłada wszelkich starań, aby goście Mandorii po przekroczeniu bram miasta, poczuli się jak w zupełnie innym świecie. Nasz tematyczny park rozrywki zaoferuje gościom jakość niespotykaną dotychczas w Polsce. Atrakcjom zapewniającym zabawę roller-coasterom, karuzelom, wirującym beczkom i innym będzie towarzyszyła bogata oferta gastronomiczna. W Mandorii znajdą się także sklepy z wysokiej jakości ubraniami, pamiątkami i starannie wyselekcjonowanymi produktami dla dzieci – zapowiada Daniel Heinst, Project Director.

Całoroczny park dla małych i dużych

Mandoria będzie otwarta przez cały rok, bez względu na pogodę. – Miasto Przygód tworzymy z myślą o gościach w każdym wieku, a to oznacza, że na wszystkich atrakcjach dostępnych w naszym tematycznym parku rozrywki dorośli będą mogli bawić się razem z dziećmi – mówi Daniel Heinst, Project Director.

Aktualne dane pokazują, że rocznie Miasto Mody Ptak odwiedza 9 milionów klientów z kraju i z zagranicy. – Mamy świadomość tego, że wielu gości Mandorii Miasta Przygód skorzysta z oferty handlowej Ptak Outlet i Ptak Retail Parku – podkreśla Kazimierz Ćwikła, Wiceprezes Ptak S.A. – Zagraniczne doświadczenia stanowią dowód na to, że retail i rozrywka czerpią mnóstwo korzyści ze współistnienia w bliskim sąsiedztwie. To trend, który w najbliższych latach będzie rozwijać się także w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl