Spar Group: około 2,5 tys. mkw zajmie sklep Eurospar w Warszawie

Spar Group – wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski – otwiera nowy sklep na terenie Warszawy. Z placówki o powierzchni sprzedaży około 2,5 tys. mkw. klienci będą mogli korzystać już w listopadzie. Sklep pod szyldem Eurospar będzie największym w całym centrum handlowym miejscem sprzedaży artykułów spożywczych. Wcześniej w tej lokalizacji znajdował się sklep sieci Piotr i Paweł, która stała się częścią Spar Group.

– Centrum handlowe Blue City to świetna lokalizacja sklepu pod szyldem Eurospar. W Spar Group kładziemy ogromny nacisk na najwyższą jakość oferowanych produktów, wysoki profil dostarczanych usług, szeroki wybór artykułów spożywczych – zarówno lokalnych, jak i tych z dalszych zakątków świata – oraz świetną dostępność świeżych produktów i przyjazną obsługę – mówi Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Spar Group właścicielem spółki Piotr i Paweł

W październiku Spar Group sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar i dołączą do międzynarodowego holdingu z wieloletnim doświadczeniem w sektorze detalicznym na świecie i w Europie.

– Istotną częścią naszej strategii jest rozwój sieci sklepów Spar oparty na trwałych i partnerskich relacjach z niezależnymi detalistami, którzy tworzą fundament tego biznesu. Międzynarodowa marka Spar ma ogromny potencjał szybkiego rozwoju w Polsce. Naszym partnerom oferujemy niskie opłaty za działanie w ramach sieci, nowe i zróżnicowane formaty sklepów oraz duże wsparcie ze strony Spar Group – dodał Tomasz Syller.

Spar Group – jako inwestor – wspiera Grupę Piotr i Paweł w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z prawie 300 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym będzie wkrótce dostępne ponad 6,5 tys. produktów od prawie 500 dostawców.

Ponadto Spar Group uruchomi w Polsce nowoczesne centrum dystrybucyjne dla obsługi detalistów. Prowadzone są już warsztaty z zespołem logistycznym oraz analiza potencjalnych lokalizacji. Nowe centrum logistyczne będzie uzupełnieniem i rozszerzeniem możliwości logistycznych wynikających z dotychczasowej infrastruktury Grupy Piotr i Paweł.

The Spar Group notowana na giełdzie w Johannesburgu

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą SPAR w Republice Południowej Afryki. Obecnie The SPAR Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii, a także na Sri Lance.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top