LVMH: dynamicznie rośnie rynek high fashion

Francuski koncern LVMH, największa na świecie korporacja działająca w sektorze dóbr luksusowych, właściciel m.in. marki Louis Vuitton czy Christian Dior, zanotował po III kwartałach bieżącego roku 16 proc. wzrost obrotów. Wyniosły one 38,4 mld euro. Wzrost organiczny w tym okresie wyniósł 11 proc. rok do roku.

W samym III kwartale przychody wzrosły o 17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku. Sprzedaż organiczna wzrosła o 11 proc.

Największy udział w obrotach LVHM ma sektor modowy, który notuje także największe wzrosty. Sprzedaż w tym segmencie wzrosła po 9 miesiącach tego roku aż o 22 proc. i wyniosła ponad 15,8 mld euro. O 11 proc. rok do roku wzrosła sprzedaż perfum i kosmetyków. Wartość tego segmentu to ponad 4,9 mld euro. Z kolei przychody osiągnięte na sprzedaży win i alkoholi wzrosły o 10 proc. do ponad 3,9 mld euro. W przypadku zegarków i biżuterii, LVMH zanotował 8 proc. wzrost sprzedaży. Wyniosła ona ponad 3,2 mld euro.

Rekordowe wyniki LVMH

W całym ubiegłym roku LVMH uzyskał rekordowe wyniki w swojej historii. Przychody w 2018 roku wyniosły 46,8 mld euro, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł aż o 21 proc. i wyniósł 10 mld euro. Tradycyjnie największy udział w obrotach LVHM miał sektor modowy, który urósł o 19 proc. rok do roku. Sprzedaż w tym segmencie wyniosła ponad 16 mld euro. Również wzrost sprzedaży perfum i kosmetyków był na dwucyfrowym poziomie. Najszybciej rosły jednak obroty w segmencie jubilerskim – sprzedaż poszybowała tam aż o 37 proc. rok do roku.

Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) to największa na świecie korporacja działająca w sektorze dóbr luksusowych. W sektorze perfum i kosmetyków do grupy należą takie marki jak Parfums Christian Dior, Sephora Guerlain czy Parfums Givenchy, w segmencie mody i wyrobów skórzanych m.in. Louis Vuitton, Kenzo, Givenchy, Fendi i Marc Jacobs. Wśród win i alkoholi do grupy należą np. Moët & Chandon czy Hennessy, zaś w kategorii zegarków i biżuterii – TAG Heuer, Zenith, Hublot oraz De Beers Diamond Jewellers Limited.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.