Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

KiK wkrótce będzie miał 300 sklepów

Aktualnie działa 290 sklepów KiK. Wkrótce sieć rozwinie się do 300. Tylko na październik br. marka zaplanowała otwarcie 9 nowych sklepów. Sieć sklepów KiK deklaruje, że na ostatnie miesiące roku patrzy ze spokojem, choć będzie to niewątpliwie intensywny czas.

Adam Puk, expansion manager sieci sklepów KiK

– Nasz plan na ten rok zakładał osiągnięcie liczby 300 sklepów, co jest zgodne z przyjętym tempem rozwoju (ok. 50-60 sklepów rocznie). I choć prawdopodobnie cel ten zostanie zrealizowany w listopadzie, nie oznacza to zakończenia tegorocznych działań na tym etapie. Wręcz przeciwnie. Lista lokalizacji, które chcemy udostępnić naszym klientom jeszcze w 2019 roku jest długa, a dotyczy zarówno większych miast, jak i mniejszych miejscowości. Mogę zdradzić, że wśród nich znajduje się wiele miejsc, w których do tej pory nie było sklepów KiK – komentuje Adam Puk, expansion manager sieci sklepów KiK

I dodaje: – Ostatni kwartał w roku to dla nas zawsze intensywny czas, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W sporcie ostatnia prosta jest wymagająca, ale owocuje endorfinami na mecie. Podobnie w naszym przypadku ponieważ każde otwarcie odczytujemy jako mały sukces, ich intensyfikacja tylko wzmacnia poczucie spełnienia.

Prawie 300 sklepów w sieci KiK

KiK w październiku planuje otworzyć 9 nowych sklepów. Otwarcia obejmą: debiut w Gostyninie oraz Aleksandrowie Kujawskim (sklepy otwarte 10.10), Śremie, Złotowie, Ostródzie i Stojadłach, a także otwarcie czwartego sklepu w Bytomiu, drugiego sklepu w Siemianowicach Śląskich oraz szóstego sklepu w Łodzi. W tym miesiącu zostanie też przeprowadzone ponowne otwarcie sklepu w Goleniowie – w innym, większym lokalu Galerii Mini Park.

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 500 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch. KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment: odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe.