Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

CREAM komercjalizuje 3 nowe obiekty handlowe

Firma CREAM została wyłącznym agentem komercjalizacji trzech centrów handlowych: kieleckiego Pasażu Świętokrzyskiego, Galerii Świdnickiej w Świdnicy i Family Point we Wrocławiu.

Eksperci CREAM-u będą odpowiedzialni za doradztwo w zakresie strategii komercjalizacji i wynajem tych obiektów na zasadzie wyłączności.

– Podpisana umowa zakłada kompleksową obsługę procesu komercjalizacji, począwszy od przygotowania strategii najmu na najbliższe lata z uwzględnieniem charakteru i potrzeb każdego z tych centrów handlowych, po negocjacje umów z obecnymi i nowymi najemcami. Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc pracować dla projektów o ugruntowanej pozycji rynkowej, jakimi są Pasaż Grunwaldzki, Galeria Świdnicka i Family Point. Cieszymy się również na współpracę z nowym klientem – firmą Catalyst Capital – mówi Michał Małecki, szef działu wynajmu powierzchni handlowych w CREAM-ie.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

pasaz-swietokrzyski-cream

– Zdecydowaliśmy się zlecić wynajem trzech naszych obiektów firmie CREAM – doświadczonej i bardzo dobrze ocenianej na rynku. Jesteśmy ciekawi efektów tej współpracy. Pierwsze sygnały wskazują na profesjonalne podejście do powierzonego zadania – mówi Tomasz Doktór, dyrektor Catalyst Capital.

Opiekunami obiektów zostali leasing managerowie z działu wynajmu: Daria Górniak (Galeria Świdnicka, Family Point) i Roland Kaczmarek (Pasaż Świętokrzyski).

Aktualne portfolio najemców

Galeria Świdnicka to pierwsze i jedyne w Świdnicy centrum handlowe nowej generacji. Obiekt o powierzchni handlowej wynoszącej  24 tys. mkw. otwarto w 2012 roku i od tego czasu to najważniejsza i ulubiona destynacja handlowa w Świdnicy. Galeria jest zlokalizowana w centrum miasta. Tenant mix to ponad 50 sklepów, z takimi markami jak: Intermarché, Reserved, Martes Sport, CCC, Empik, KFC, Sinsay, Cropp, House, Jysk oraz czterosalowe kino Cinema3D.

Centrum handlowe Family Point działa od 2010 roku. Na 8 tys. mkw. powierzchni najmu znajduje się 17 najemców, w tym m.in.: Media Expert, Black Red White, Rossmann, Pepco, delikatesy Piotr i  Paweł oraz klub Fitness Academy. Dodatkowo, na terenie kompleksu handlowego znajduje się hipermarket budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Obiekt dysponuje również wygodnym parkingiem dla klientów na 450 miejsc.

Pasaż Świętokrzyski został otwarty w 2006 roku. Ma 13,4 tys. mkw. powierzchni najmu, która zostanie powiększona o kolejne 3,5 tys. mkw. W obiekcie działają 32 sklepy. Wśród nich: E.Leclerc, Rossmann, CCC, RTV Euro AGD, Pepco, House czy Orsay. Pasaż Świętokrzyski mieści się w obrębie ulic Massalskiego i Szajnowicza, w zachodniej części Kielc, gdzie jest jedynym tak dużym centrum handlowym.

CREAM oferuje pełny zakres usług związanych z nieruchomościami komercyjnymi. Firma świadczy takie usługi, jak asset management, property management, leasing powierzchni handlowych i biurowych, marketing, finanse i księgowość oraz obsługa prawna. CREAM skupia się na zarządzaniu operacyjnym i strategicznym oraz usługach doradztwa inwestycyjnego, operacyjnego, działań deweloperskich i project managementu.

family-point-cream