Action stawia kolejny krok w ekspansji na polskim rynku

Na początku listopada w miejscowości Osła, w gminie Gromadka, uruchomione zostanie pierwsze centrum dystrybucyjne sieci Action w Polsce.

Dynamiczny rozwój na polskim rynku stał się dla Action impulsem do podjęcia nowych kroków. – Rozwój i otwieranie nowych sklepów oznacza również, że musimy odpowiednio wzmocnić naszą polską organizację i łańcuch dostaw. Dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie centrum dystrybucyjnego w Polsce zapewniający nieustanny rozwój. Miasto zapewnia strategicznie doskonałą lokalizację: jest centralnie położone, aby zaopatrywać nasze sklepy w Polsce i Niemczech. Ponadto oferuje dobrą infrastrukturę i wystarczająco dużo miejsca, aby wspierać nasze ambicje dotyczące rozwoju – mówi Sander van der Laan, CEO Action.

Action rozwija logistykę

Centrum dystrybucyjne w Osłej będzie 8. tego typu obiektem Action w Europie. Na powierzchni ok 45 tys. mkw. Action będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy. Inwestycja w Osłej będzie pomagała zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski oraz we wschodnich Niemczech.

Ekspansja Action

Tylko w 2018 roku sieć Action otworzyła w Polsce 19 nowych sklepów, obecnie ma ich 40. Globalnie sieć otworzyła w ubiegłym roku łącznie 230 nowych sklepów, z czego 11 powstało w Holandii, 19 w Belgii i Luksemburgu, 72 w Niemczech, 89 we Francji, 20 w Austrii i wspomniane 19 w Polsce. Tym samym na koniec 2018 roku sieć posiadała w całej Europie 1325 sklepy. Na ten rok władze Action zapowiadają dalszy dynamiczny wzrost liczny nowych sklepów. Chodzi m.in. o przyspieszenie ekspansji w Polsce.

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych działających w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia 46 tys. osób. Około jedna trzecia z ponad 6.000 artykułów w sklepach Action jest częścią standardowego zakresu produktów. Cała reszta jest dynamiczna i szybko się zmienia, a każdego tygodnia Action wprowadza na półki swoich sklepów ponad 150 nowych artykułów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.