Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Zdrowa Krowa: celujemy w 20 lokalizacji

’- Obecnie sieć restauracji Zdrowa Krowa obejmuje 10 punktów. Dwie kolejne – w warszawskim Porcie Praskim i w Katowicach przy ul. Gliwickiej – są w trakcie przygotowania. Ich otwarcie zaplanowaliśmy na styczeń 2020 roku – mówi dla retailnet.pl Robert Kuc, twórca i właściciel sieci gastronomicznej Zdrowa Krowa. W planach jest zbudowanie sieci 20 restauracji.

Zdrowa Krowa to – jak wyjaśnia właściciel sieci – niebanalne miejsce z niepokornymi ludźmi, które łamie stereotyp przyulicznych fast foodowych budek na szybkie, bezwartościowe posiłki. Pierwszy lokal pod szyldem Zdrowej Krowy zadebiutował w 2013 roku w rodzimych Gliwicach.

Dziś sieć obejmuje już 10 lokalizacji, a w zamyśle jest zbudowanie sieci sprzedaży obejmującej przynajmniej 20 punktów. Na celowniku są największe polskie miasta: Kraków, Trójmiasto, Łódź i Poznań. Plan, według zapewnień, zostanie zrealizowany do końca przyszłego roku. 

Strategia rozwoju

– Zaczynaliśmy jako samoobsługowa burgerownia, by teraz rozwijać sieć w formie restauracji z obsługą kelnerską i drink barem. Poszukujemy lokali o powierzchni powyżej 150  mkw. w największych miastach w Polsce – mówi Robert Kuc, twórca i właściciel sieci Zdrowa Krowa.

Jakie lokalizacje są pożądane? – Nasz koncept doskonale sprawdza się w lokalizacjach przyulicznych, zwłaszcza w centrach miast. Obecnie nie mamy żadnej restauracji w centrum handlowym, ponieważ nie chcemy być kojarzeni z fastfoodowym konceptem. Dbamy o to co serwujemy, o każdy detal i jakość wszystkich produktów. Zdrowa Krowa to obecnie jedyna burgerownia, która jest uwielbiana przez osoby dbające o sylwetkę, dietetyków i kulturystów. Jeśli zdecydujemy się na wejście do galerii, to na pewno poza food courtem – dodaje. Wkrótce otwarta zostanie pierwsza restauracja w obiekcie typu mixed-use, w Porcie Praskim.

W ofercie Zdrowej Krowy jest najwyższej jakości polska wołowina, bułki wypiekane według domowych receptur, świeże warzywa od lokalnych dostawców i dressingi przygotowane przez najlepszych kucharzy. Dwa lata po hucznym otwarciu lokalu na gliwickiej mapie, Zdrowa Krowa zagościła w Katowicach w dwóch lokalizacjach (przy ul. Mariackiej i ul. Jankego). Dziś jest obecna m.in. w Dąbrowie Górniczej, Opolu, Rybniku, Wrocławiu. Właścicielem sieci jest 1500sto900 sp. z o. o.