Kolejne miasta z automatami paczkowymi

Mieszkańcy Kielc, Wrocławia i Gdańska mogą już odbierać przesyłki z nowych automatów Poczty Polskiej. Oprócz sieci marketów Biedronka, automaty można znaleźć w tzw. Strefach24 czynnych 24/7 w placówkach pocztowych.

Automaty w nowych lokalizacjach cieszą się coraz większą popularnością. Klienci zwracają uwagę na wygodę jaką daje możliwość odbioru paczki np. bezpośrednio przy okazji robienia codziennych zakupów. Dodatkowo dla zmotoryzowanych klientów dużym ułatwieniem jest dostępność parkingu przy większości marketów Biedronka. W placówkach pocztowych dużym atutem jest natomiast dostępność 24/7, co daje klientom poczucie większej elastyczności związanej z odbiorem przesyłki.

Aktualnie z automatów mogą korzystać także mieszkańcy: Warszawy i okolic (Legionowo, Ożarów Mazowiecki, Otwock, Opacz Kolonia), Łodzi, Krakowa, Poznania, Gdańska, Tych, Rudy i Siemianowic Śląskich, Bytomia, Sosnowca, Czeladzi, Piekar Śląskich.

Do końca listopada automaty pojawią się w Gdyni, Szczecinie, Rzeszowie, Białymstoku i Olsztynie.

Rośnie zainteresowanie e-sklepami

Aby odebrać przesyłkę z automatu, wystarczy podczas zakupów w koszyku sklepu internetowego wybrać metodę dostawy Odbiór w Punkcie Poczty Polskiej a następnie zaznaczyć na mapie dany automat. Kupując na Allegro również można zamawiać przesyłki do odbioru w nowych automatach.

–  Nowe automaty paczkowe są uzupełnieniem naszej sieci punktów odbioru. Sieć będzie rozwijana z partnerami ogólnopolskimi w zakresie uruchamiania urządzeń do odbioru paczek. Chcemy usprawnić odbiór przesyłek, bo z roku na rok zainteresowanie zakupami w e-sklepach rośnie. W ubiegłym roku Polacy zamówili ponad 475 mln paczek. Oceniamy, że w 2023 roku wielkość rynku przesyłek z e-zakupami osiągnie wolumen 900 mln – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl