MAX Premium Burgers otwiera drugą restaurację w Gdańsku

W pierwszym tygodniu listopada w centrum handlowym Forum Gdańsk otwarta zostanie druga w tym mieście, a zarazem największa w kraju, restauracja sieci MAX Premium Burgers.

Obecnie w Polsce działa 5 restauracji tej szwedzkiej sieci. Poza wspomnianym lokalem w Gdańsku, sieć prowadzi także restauracje w Warszawie, Wrocławiu, Świętochłowicach i Poznaniu. Ta ostatnia została otworzona w sierpniu bieżącego roku.

MAX Premium Burgers szuka nowych lokalizacji

Sieć pod nowe lokale poszukuje przede wszystkim lokalizacji z możliwością stworzenia restauracji typu drive in, a także dobrze zlokalizowanych lokali w centrach miast.

– Nie wykluczamy również otwierania restauracji w centrach handlowych, ale obecność w tradycyjnym food-courcie nas nie interesuje. Mamy wypracowany spójny koncept i design naszych restauracji, to jeden z elementów wyróżniających nas na tle konkurencji. Nie chcemy z tego rezygnować nawet kosztem wolniejszego rozwoju – komentuje Richard Bergfors, prezes MAX Premium Burgers.

Skandynawski konkurent McDonald’s i Burger King

MAX Premium Burgers to najstarsza szwedzka sieć restauracji serwująca burgery. Firma powstała w 1968 r. i do dzisiaj pozostaje własnością założyciela marki i jego rodziny. Ambicją MAX jest stać się najlepszą na świecie siecią restauracji serwującą burgery. MAX był wielokrotnie doceniany w konsumenckich plebiscytach w kategorii „satysfakcja klienta” oraz „ulubione burgery”. W 2017 roku MAX zwyciężył w ślepym teście smaku przeprowadzonym we Wrocławiu przez niezależną agencję badawczą Kantar Millward Brown. Z badania wynika, że smak flagowego burgera Frisco wybiera aż 59 proc. respondentów, tym samym firma pokonała dwa burgery serwowane przez międzynarodowe sieci: Big Mac z McDonald’s oraz Whopper z Burger King.

Obecnie sieć zatrudnia ok. 6 tys. pracowników w 130 restauracjach na terenie Szwecji, Norwegii, Danii, Polski i Egiptu. Kolejne lokale zostaną otwarte w Skandynawii oraz na nowych rynkach, w Polsce i na Bliskim Wschodzie. Całkowity obrót roczny firmy w 2017 r. wyniósł 328 milionów euro.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl