AmRest rośnie na wszystkich rynkach

Grupa AmRest poinformowała, że wstępne wyniki sprzedaży wyniosły w trzecim kwartale 2019 roku 505 mln EUR i były o 28,7 proc. wyższe niż przed rokiem. W tym samym okresie sprzedaż Grupy w walutach lokalnych wzrosła o 28,1 procent.

Poza rozwojem organicznym na dynamikę sprzedaży Grupy w tym okresie pozytywnie wpłynęła konsolidacja wyników niedawno przejętych 15 restauracji KFC we Francji, Bacoa w Hiszpanii oraz sieci Sushi Shop. Z wyłączeniem sprzedaży wymienionych biznesów przychody Grupy w III kwartale 2019 wzrosły o 16,9 procent – podał PAP.

AmRest notuje wzrost przychodów w III kwartale

Sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła w III kwartale 2019 218 mln EUR, co stanowi wzrost o 17,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2018. Sprzedaż wygenerowana w tej dywizji w walutach lokalnych wzrosła o 17,8 procent.

Przychody dywizji rosyjskiej w tym okresie 2019 wyniosły 55 mln EUR i były o 28,9 proc. wyższe niż przed rokiem. W walucie lokalnej sprzedaż tej dywizji w porównaniu do 2018 wzrosła o 21,3 procent.

Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia w III kwartale 2019 kształtowała się na poziomie 200 mln EUR i była o 42,6 proc. wyższa, niż przed rokiem. Przychody rynku hiszpańskiego, które zostały ujęte w wynikach dywizji Europa Zachodnia, wyniosły 72 mln EUR i były o 11,3 proc. wyższe, niż przed rokiem.

Przychody na rynku chińskim osiągnęły poziom 24 mln EUR i były o 22,1 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu w 2018 roku (wzrost o 20,3 proc. w walucie lokalnej).

Ponad 2,1 tys. restauracji w portfolio AmRest

AmRest Holdings jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci La Tagliatella, Bacoa, Sushi Shop, Blue Frog oraz KABB.

Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 2,1 tys. restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 25 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Belgii, Portugalii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Armenii, Azerbejdżanie oraz Chinach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl