Esotiq wchodzi na nowy rynek

Zarząd Esotiq & Henderson S.A. przymierza się do rozpoczęcia ekspansji na nowym rynku. Firma zarejestrowała spółkę w Tallinie – stolicy i największym mieście Estonii.

Spółka została wpisana do estońskiego rejestru handlowego 7 października br. Jak czytamy w komunikacie: „celem utworzenia Esotiq International OÜ jest zintensyfikowanie ekspansji Grupy Kapitałowej Esotiq & Henderson na rynkach zagranicznych”. O nabyciu wszystkich udziałów w spółce Esotiq International OÜ o kapitale zakładowym 2,5 tys. euro spółka poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

Esotq to marka bielizny dla nowoczesnych kobiet. Sieć salonów obejmuje już ponad 260 salonów w Polsce oraz m.in. w Niemczech, na Słowacji, Ukrainie, Białorusi. W planach jest także rozwój sieci sprzedaży w Estonii.

Większa powierzchnia handlowa

Powierzchnia handlowa Grupy Kapitałowej systematycznie rośnie. Na koniec września 2019 r. wynosiła 18 689 mkw. i była większa o około 7 proc. niż rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte we wrześniu 2019 r. przez Grupę Kapitałową Esotiq & Henderson wyniosły około 14 mln zł i były wyższe o około 11 proc. od przychodów osiągniętych we wrześniu 2018 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie styczeń – wrzesień 2019 r. wyniosły około 134 mln zł i były wyższe o około 18 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

Przychody Grupy Kapitałowej ze sprzedaży internetowej we wrześniu 2019 r. wyniosły około 1,5 mln zł i były wyższe o około 100 proc. rok do roku. Narastająco, w okresie styczeń – wrzesień 2019 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej wyniosły około 12,5 mln zł i były wyższe o około 100 proc. niż w analogicznym okresie 2018 r.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.