Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

W Rzeszowie powstaje kolejna galeria

W stolicy Podkarpacia trwa budowa kolejnej galerii handlowej. Galeria Budziwój, bo taką nazwę będzie miał obiekt, powstaje na rzeszowskim osiedlu Budziwój, które liczy blisko 7 tys. mieszkańców. Otwarcie galerii o powierzchni 4 tys. mkw. zaplanowano na koniec kwietnia 2020 roku.

Galeria Budziwój powstaje przy ul. Budziwojskiej, w historycznym centrum dawnego Budziwoja – obecnie dzielnicy Rzeszowa. Budowa rozpoczęła się w 2018 roku i została podzielona na 2 etapy.

– Etap pierwszy został już zrealizowany i w tej części funkcję sklep spożywczy SPAR. Natomiast zakończenie etapu drugiego planowane jest na marzec 2020 i wtedy też planujemy przekazać lokale najemcom – mówi dla retailnet.pl Monika Migut-Gil z MMG Developer, która odpowiada za zarządzanie obiektem.

galeria-budziwoj-rzeszow

Galeria ma 4 tys. mkw. powierzchni, z czego ponad 3 tys. to powierzchnia do wynajęcia. Większość lokali dwupiętrowego budynku jest już zajęta.

– Znajdzie się tutaj m.in. centrum zabaw dla dzieci, siłownia wraz z klubem fitness, apteka, drogeria, restauracja, gabinet fizjoterapeutyczny, salon fryzjerski i kosmetyczny, agent ubezpieczeniowy, salon florystyczny. Będzie też jedyny na Podkarpaciu showroom z wyposażeniem wnętrz – będzie można znaleźć w nim wszystkie artykuły i materiały do wykończenia domu czy mieszkania: ceramikę, armaturę, panele, tapety, napinane sufity, oświetlenie, meble kuchenne i wiele innych, a wszystko to pokazane w gotowych, zaaranżowanych pomieszczeniach – wymienia Monika Migut-Gil. Do dyspozycji klientów przewidziano około 100 miejsc parkingowych.

Otwarcie Galerii Budziwój zaplanowane jest na koniec kwietnia 2020 r. Właścicielem obiektu jest Centrum Handlowe Jerzy Migut.

galeria-budziwoj-rzeszow