Kluczborska galeria przebudowana. Nowi najemcy w miejsce Tesco

Galeria Miodowa była pierwszym nowoczesne centrum handlowym w Kluczborku. 31 października otwiera się jej nowy rozdział – w przebudowanym obiekcie powstało 8 nowych sklepów.

Ideą powstania Galerii Miodowej było połączenie w jednym obiekcie hipermarketu spożywczego, galerii handlowej oraz parku handlowego, tak, aby umożliwić klientom zaspokojenie wszystkich potrzeb handlowych w jednym miejscu. Problemy Tesco w Polsce i decyzja brytyjskiej sieci o wycofaniu się z tego obiektu sprawiły, że zarządca galerii musiał podjąć decyzję o jej przebudowie.

Galeria Miodowa: decyzja Tesco wymusiła przebudowę obiektu

Galeria handlowa przy ul. Byczyńskiej w Kluczborku powstała w 2012 roku. Po rozbudowie centrum handlowego w 2016 roku cały kompleks liczy 12,5 tys. mkw. GLA. Na tej powierzchni zlokalizowanych było 34 sklepy, wraz z wyspami umiejscowionymi w pasażu. Przed galerią handlową jest duży parking na 340 samochodów.

Głównym najemcą spożywczym była hipermarket Tesco. W maju 2019 roku brytyjska sieć zlikwidowała jednak swój sklep w Kluczborku. Na jego miejsce wprowadził się mniejszy supermarket niemieckiej sieci Aldi. Pozostała część powierzchni została zagospodarowana pod nowe sklepy. 31 października nastąpiło ich oficjalne otwarcie. Łącznie w Galerii Miodowej przybyło dzięki temu 8 nowych marek m.in. modowych, usługowych, biżuteryjna czy salon z prasą i książkami.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl