Wojas może więcej z Bartkiem

Spółka Wojas S.A., właściciel sieci sklepów obuwniczych, w październiku 2019 roku osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedażny na poziomie 33,5 mln zł, które były wyższe o 13,5 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w październiku 2018 roku, a bez uwzględnienia konsolidacji z Bartek S.A. przychody były niższe o 2,7 proc.

W okresie styczeń – październik 2019 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 238,3 tys. zł i była wyższa o 25,9  proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, a bez uwzględnienia konsolidacji z Bartek S.A. przychody te były wyższe o 12 proc.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w październiku 2019 roku wyniosły 23,7 mln zł i były wyższe o 18,1 proc. od przychodów osiągniętych w październiku 2018 roku.

Narastająco, w okresie styczeń – październik 2019 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 172,6 mln zł i były wyższe o 14,7 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, a bez uwzględnienia konsolidacji z Bartek S.A. przychody te były wyższe o 8,4 proc.

Portfolio Grupy Wojas

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.

Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób. Przypomnijmy od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl