Klépierre wprowadza udogodnienia dla klientów

W centrach handlowych Sadyba Best Mall i Lublin Plaza powstały punkty ładowania pojazdów GreenWay. Po zakończeniu odbiorów technicznych zostaną również uruchomione stacje w galeriach Sosnowiec Plaza oraz Ruda Śląska Plaza. Na parkingach tych galerii zostały wydzielone specjalnie oznakowane miejsca, gdzie znajdują się stacje pozwalające na szybkie ładowanie do trzech pojazdów równocześnie.

Grupa Klépierre nawiązała współpracę z firmą GreenWay, siecią szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Stacje pojawiły się w Sadyba Best Mall w Warszawie i Lublin Plaza, a już wkrótce zostaną także uruchomione w Sosnowiec Plaza oraz Ruda Śląska Plaza. Tym samym galerie stały się ważnym partnerem największej ogólnopolskiej sieci szybkich ładowarek samochodów elektrycznych. Stacje GreenWay lokowane są najczęściej wzdłuż głównych tras, przy większych obiektach – galeriach handlowych, hipermarketach czy stacjach benzynowych – które pozwalają kierowcom na pożyteczne i wygodne spędzenie czasu podczas ładowania ich pojazdów.

Nowe udogodnienia powstały z myślą o klientach galerii. – Zależy nam na tym, aby klienci odwiedzający nasze centra mogli liczyć na jak najwygodniejsze rozwiązania. Wspieramy przyjazny środowisku i miastu transport, jednocześnie myśląc o potrzebach naszych klientów. Oferta GreenWay idealnie wpisuje się w ten model. Po wprowadzeniu usługi wynajmu aut na minuty firmy Traficar i krótkoterminowego wynajmu motocykli MotoRide pojawiły się nowe stacje ładowania pojazdów uzupełniając ten kompleksowy ekosystem transportowy. Dzięki temu osoby odwiedzające nasze galerie będą miały jeszcze szerszy wybór formy dojazdu, dostosowanej do ich potrzeb – powiedziała Anna Kosacz, Marketing Director Klépierre.

Jak korzystać ze stacji?

Szybkie stacje największej w Polsce sieci ładowarek GreenWay umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (prądem stałym) oraz AC Type 2 (prądem przemiennym). Ze stacji mogą korzystać dwa lub trzy pojazdy jednocześnie – w zależności od typu urządzenia. Korzystanie z usługi jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej greenwaypolska.pl. Jedną z głównych zalet punktów jest krótki czas ładowania. Dzięki innowacyjnej technologii naładowanie baterii o pojemności 23-40 kWh do 80 proc. trwa średnio 30-45 minut.

– Klépierre to kolejny ważny dla nas partner – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Cieszymy się, że nasze stacje będą teraz dostępne także w należących do nich galeriach handlowych w Warszawie, Lublinie, Sosnowcu i Rudzie Śląskiej. Zależy nam na tym, aby stacje nie tylko umożliwiały przemieszczanie się samochodem elektrycznym, ale także zapewniały dobre zaplecze na czas ładowania.

Rozwiązania komunikacyjne w galeriach handlowych Klépierre

Centra Klépierre oferują szereg rozwiązań komunikacyjnych, które są przyjazne środowisku i przede wszystkim wpływają na komfort klientów. We wszystkich galeriach na klientów czekają przestronne parkingi z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych (specjalnie oznaczone miejsca postojowe). Na terenie parkingu warszawskiej Sadyba Best Mall znajdują się miejsca dla jednośladów – motocykli i skuterów, a także wypożyczalnia motocykli MotoRide. Z kolei Ruda Śląska Plaza, Poznań Plaza i Sadyba Best Mall udostępniają specjalne miejsca postojowe dla użytkowników aplikacji Traficar pozwalającej wypożyczać auto na minuty.

Wszystkie centra handlowe Klépierre zlokalizowane są w miejscach zapewniających szybki dostęp do komunikacji miejskiej czy postoju taksówek. Pod centrami Sadyba Best Mall i Lublin Plaza funkcjonują również stacje rowerów miejskich.

Grupa Klépierre, jeden z największych operatorów centrów handlowych obecnych w 16 europejskich państwach, specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych o profilu handlowym. Inwestuje i realizuje wielkopowierzchniowe projekty deweloperskie w wielu krajach Europy, zapewniając także pełen zakres usług związanych z zarządzaniem nimi. Obiekty Klépierre są tworzone zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju oraz w poszanowaniu środowiska naturalnego.

W Polsce Klépierre jest właścicielem i zarządcą 6 centrów handlowych o łącznej powierzchni handlowej (GLA) 127,8 tys. mkw. Są to: Sadyba Best Mall w Warszawie, Lublin Plaza, Poznań Plaza, Rybnik Plaza, Sosnowiec Plaza oraz Ruda Śląska Plaza. Wszystkie obiekty posiadają certyfikat BREEAM.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl