Marcin Rosati odchodzi z zarządu MediaMarktSaturn Polska

Od 1 listopada 2019 r. Alpay Güner zastępuje Marcina Rosati na stanowisku Prezesa Zarządu (CEO) MediaMarktSaturn Polska. Marcin Rosati zdecydował się odejść z firmy po 13 latach pracy w niej, aby podjąć nowe wyzwania zawodowe.

Jego następcą jest Alpay Güner. Nowy Prezes Zarządu (CEO) MediaMarktSaturn Polska jest ekspertem w dziedzinie handlu detalicznego z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem. W latach 2005-2008 pracował jako Category Manager w MediaMarkt Niemcy, następnie pełnił różne funkcje menedżerskie m.in. w Dixons Retail i BSH w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a od 2017 do 2019 roku jako CEO Europe zarządzał europejskim biznesem Appliances Online.

90 sklepów MediaMarkt w Polsce

MediaMarkt należy do MediaMarktSaturn Retail Group (spółka zależna od Ceconomy), europejskiego lidera dystrybucji elektroniki użytkowej i związanych z nią usług. W ofercie MediaMarkt można znaleźć zarówno premierowe, innowacyjne produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach oraz produkty marek własnych. Wychodząc poza typową rolę sklepu, Media Markt oferuje bogaty pakiet usług dodatkowych oraz profesjonalne doradztwo, stając się przewodnikiem w tak szybko rozwijającym się cyfrowym świecie. Media Markt stawia sobie za cel zapewnienie jak najszerszego dostępu do najnowszej elektroniki, dlatego równolegle rozbudowuje internetową platformę sprzedaży oraz otwiera kolejne markety. Niedawno otwarto sklep Media Markt w Galerii Młociny jest 90. placówką handlową tej sieci w Polsce.

MediaMarktSaturn Retail Group obejmuje marki MediaMarkt i Saturn, które kompleksowo łączą swoje około 1 tys. marketów stacjonarnych z platformami sprzedaży online. Ponadto grupa prowadzi dostawców usług internetowych, takich jak iBood. Portfolio uzupełniają marki własne PEAQ, KOENIC, ISY i ok. . Firma zatrudnia na świecie 62 tys. pracowników. W roku obrotowym 2017/2018 roku MediaMarktSaturn wygenerowało sprzedaż netto w wysokości około 21 miliardów euro.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl