Zikom planuje w 2 lata rozbudować sieć do 50 sklepów

Grupa Zikom – jeden z największych dystrybutorów poleasingowego sprzętu komputerowego na terenie Polski – planuje rozbudować sieć sklepów. Aktualnie firma prowadzi 7 salonów stacjonarnych pod nazwą Zikom Computer Outlet oraz sklep online. Jednak, jak szacują przedstawiciele spółki, sieć ma potencjał do rozwoju nawet 70 lokalizacji.

– Na tę chwilę Zikom posiada 4 własne sklepy stacjonarne oraz sklep internetowy. W ostatnim czasie firma rozpoczęła też testy modelu sieci sprzedaży opartego na franczyzie, otwierając 3 dodatkowe placówki. Według naszych szacunków jesteśmy w stanie obsłużyć na tę chwilę sieć ok. 70 sklepów. Pokazuje to jak duży mamy potencjał wzrostu. Do końca 2021 roku mamy w planach rozbudowę sieci sklepów detalicznych do 50 placówek, rozwijając jednocześnie sprzedaż internetową, która obecnie stanowi ok. 10 proc. wszystkich transakcji – mówi Bartosz Zięba, założyciel i prezes Zikom.

Aby pozyskać środki na inwestycje, spółka postawiła na finansowanie społecznościowe i w drugiej połowie września br. wystartowała z kampanią crowdfundingową na portalu Beesfund. W jej ramach wyemitowała niemal 80 tys. akcji, każda w cenie 25 zł. Zikom chce poprzez finansowanie społecznościowe pozyskać niecałe 2 mln zł, co stanowi ok. 7,4 proc. akcji przedsiębiorstwa.

Zikom przygotowuje się do wejścia na GPW

– Zgromadzony kapitał chcemy przeznaczyć przede wszystkim na zwiększenie zapasów asortymentu oraz rozwój kanałów sprzedaży i działu produkcji. Nasze doświadczenie pokazuje, że tylko dzięki rozszerzeniu zapasów sprzętowych, przy wykorzystaniu obecnych kanałów sprzedaży, jesteśmy w stanie w niedalekiej perspektywie zwiększyć przychody firmy o blisko 40 proc. – mówi Bartosz Zięba.

Firma liczy, że sukcesywny rozwój hybrydowego modelu sprzedaży pozwoli na rozbudowę oraz zróżnicowanie portfela klientów (obecnie 70 proc. sprzedaży realizowana jest w segmencie B2B). Do 2024 roku Zikom planuje także debiut giełdowy na parkiecie głównym. Kampania crowdfundingowa ma stanowić pierwszy etap przygotowań do wejścia na GPW. Finał zbiórki planowany jest na 18 listopada. Zainteresowani, potencjalni współwłaściciele Zikomu mogą nabyć pakiety o wartości: 50, 250, 750, 5 tys., 10 tys., 20 tys., 50 tys. oraz 100 tys. zł. Pierwszy inwestor, który nabędzie pakiet akcji o wartości 100 tys. zł, zostanie Członkiem Rady Nadzorczej.

O Grupie Zikom

Grupa Zikom sp z o.o. działa na rynku od 2003 roku i jest jednym z największych dystrybutorów poleasingowego sprzętu komputerowego na terenie Polski. Pod marką Zikom Computer Outlet działa 7 oddziałów sprzedaży stacjonarnej (w Częstochowie, Kielcach, Rzeszowie -CH E.Leclerc, Białymstoku – DH Wenus, Krośnie, Krakowie oraz Olsztynie) oraz sklep online. Do dyspozycji klientów jest również możliwość skorzystania z oferty leasingowej. Przez 16 lat działalności na rynku, firma z jednoosobowej działalności rozrosła się do spółki zatrudniającej kilkunastu pracowników, obsługujących setki klientów miesięcznie. Przedsiębiorstwo posiada status Microsoft Registered Refubrisher. Oznacza to, że proces odnawiania komputerów spełnia wymagania jednej z największych firm branży IT na świecie, dzięki czemu produkty oferowane przez Zikom są objęte roczną gwarancją. W ofercie sklepu można znaleźć produkty czołowych producentów komputerów, takich jak: Dell, Lenovo, HP, Acer, Fujitsu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.