Burger King wprowadza roślinnego burgera w 25 krajach w Europie

We wszystkich restauracjach sieci Burger King w 25 krajach w Europie, w tym w Polsce, wprowadzono Rebel Whopper – pierwszego burgera z roślinnym patty.

Rebel Whopper to 100-procentowy Whopper. Od kultowego burgera różni się jedynie tym, że ma w sobie 0 proc. wołowiny. Została zastąpiona roślinnym patty, przy czym nie zrezygnowano ze smaku, który miłośnicy Burger King znają i kochają.

Z sukcesem wprowadzono go już w USA i Szwecji, co zachęciło Burger King, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników burgerów w innych krajach. Tym samym Burger King jest największą siecią restauracji typu quick service w Europie, oferującą burgery z roślinnym patty – od 12 listopada są dostępne w menu ponad 2,5 tys. lokali.

Współpraca Burger King z The Vegetarian Butcher

Recepturę roślinnego patty Burger King opracował z uznaną marką The Vegetarian Butcher, która od lat pracuje nad roślinnymi zamiennikami mięsa. – Jesteśmy przekonani, że Rebel Whopper to alternatywa, na którą czekali wszyscy miłośnicy kultowego Whoppera – podkreśla David Shear, prezes Burger King EMEA, komentując historyczny przełom w sieci. – Jestem niezmiernie podekscytowany, że daliśmy gościom naszych restauracji możliwość spróbowania Rebel Whoppera. Sami będą mogli ocenić czy czuć jakąkolwiek różnicę!

Również Jaap Korteweg, założyciel The Vegetarian Butcher jest zadowolony z efektu współpracy z Burger King: – Praca nad Rebel Whopperem była dla nas niesamowitym doświadczeniem. Nie możemy się doczekać chwili, aż wszyscy Goście Burger King będą się mogli cieszyć jego smakiem.

Alternatywa dla klasycznego Whoppera z pewnością zasmakuje zarówno wiernym fanom burgera, jak i odkrywcom nowych smaków, w tym zwolennikom bezmięsnego jedzenia.

Założona w 1954 roku marka Burger King jest drugą co do wielkości siecią quick service restaurant na świecie. Jej sztandarowym produktem jest Whopper. Obecnie ma ponad 17,8 tys. restauracji w ponad 100 krajach – w Polsce działają w sumie 64.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.