Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Ice Dream rozwija sieć galaterii

Urośnie sieć lodziarni Ice Dream. Marka działająca w koncepcie „self-service ice cream” niebawem pojawi się w dwóch nowych lokalizacjach – w Poznaniu i Katowicach.

28 listopada,  szybciej niż pierwotnie planowano, gelateria wystartuje w Galerii Katowickiej. Natomiast 6 grudnia w Avenida Poznań. Stoisko w poznańskim centrum znajdzie się na drugim piętrze, w strefie Avenida Lounge. Oba nowe stoiska, wraz z działającą od kwietnia br. lodziarnią w warszawskiej Arkadii to początek, budowanej przez markę, ogólnopolskiej sieci lodziarni opierających się na koncepcie „self-service ice cream”.

– Koniec bieżącego roku to dla nas bardzo gorący okres. Dwa otwarcia, dwa polskie miasta, dwie galerie handlowe i zupełnie nowa dla mieszkańców Katowic i Poznania propozycja na jedzenie lodów. Doświadczenie wyniesione z warszawskiej Arkadii pokazało nam, że koncept jest atrakcyjny zarówno dla klientów, jak i dla samego centrum. Niespotykany pomysł na serwowanie i jedzenie lodów to z jednej strony nowość dla konsumentów, z drugiej – dobry sposób na urozmaicenie strefy foodcourt – mówi Jakub Szeliga, współzałożyciel gelaterii Ice Dream.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Ice Dream w koncepcie self service ice cream

Koncepcja „self service ice cream” przybyła z Włoch, gdzie stoiska tego typu cieszą się dużą popularnością. W Polsce pomysł postanowiła rozwinąć marka Ice Dream. Idea opiera się na tym, że swój lodowy deser każdy tworzy tu samodzielnie. Najpierw należy wybrać wafelek lub kubeczek, potem nałożyć wybrane smaki włoskich lodów, a następnie udekorować je rozmaitymi dodatkami. Na koniec deser jest ważony przy kasie, a jego cena zależy od wagi gotowej porcji.

Ice Dream
Ice Dream

Za rozwój marki w Polsce odpowiedzialna jest firma doradcza CBRE, która reprezentuje i doradza Ice Dream w wyborze nowych lokalizacji.

– Oferta gastronomiczna w centrach handlowych stale ewoluuje, pojawiają się nowe koncepty, jednak miejsca takie jak lodziarnie są jej nieodłącznym i niezastąpionym elementem. Ice Dream wprowadza swoją koncepcją powiew świeżości pozwalając klientom na samodzielne tworzenie deserów. Doskonałe lokalizacje poznańskiej Avenidy oraz Galerii Katowickiej, duży przepływ klientów w tych galeriach przesądziły o wyborze tych galerii przez Ice Dream, które nadal będzie dynamicznie rozwijać się na polskim rynku. – mówi Alena Zielińska, CBRE.

W ofercie Ice Dream znajdują się smaki tradycyjne, takie jak śmietanka czy czekolada, ale też bardziej zaskakujące, jak zielona herbata, czarna wanilia czy słony karmel. Z myślą o dzieciach powstają tu propozycje smakowe takie jak np. jednorożec, wata cukrowa czy niebieskie migdały, a pod kątem wegan owocowe sorbety. Koncept wyróżnia się ogromną ilością oryginalnych dodatków, wśród których można znaleźć m.in. kuleczki jadalnego brokatu, cząstki świeżych owoców, domowe marmolady oraz kolorowe i błyszczące posypki.