Centrum Handlowe M1 w Krakowie przyjazne rodzinom z dziećmi

Decyzją prezydenta miasta Krakowa, 26 placówek otrzymało certyfikat „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi. M1 Kraków zostało laureatem jako jedno z trzech krakowskich centrów handlowych.

Celem plebiscytu – nowego przedsięwzięcia Gminy Miejskiej Kraków – jest ułatwienie identyfikacji oraz dostarczenie informacji o miejscach wyjątkowych i przyjaznych krakowskim rodzinom, w których będą mogły one aktywnie uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym miasta.

W trakcie naboru do plebiscytu, który trwał do 30 września, wpłynęło 81 zgłoszeń złożonych zarówno przez poszczególne miejsca (w tym wszystkie centra handlowe), jak też ich klientów. Weryfikacji dokonywała kapituła konkursowa, która przeprowadziła i udokumentowała ponad 60 wizji miejsc zgłoszonych do plebiscytu.

Siedziby laureatów zostaną oznaczone specjalną naklejką. Nagrodzeni są wzorcowymi przykładami dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny.

Certyfikat z rąk Wiceprezydenta Krakowa Pana Andrzeja Kuliga odebrał Dyrektor Centrum Handlowego M1 Kraków- Borysław Niźnik.

Metro Proporties sp. z o.o. jest spółką serwisową międzynarodowego koncernu Metro Group, oferującą usługi w zakresie profesjonalnego zarządzania nieruchomościami i procesami inwestycyjnymi. Spółka odpowiada za strategiczny rozwój nieruchomości, planowanie, budowę, wynajem, sprzedaż/kupno nieruchomości. W zakresie odpowiedzialności spółki leży center i facility management.

Centrum Handlowe M1 Kraków ma ponad 50 tys. mkw.

Centrum Handlowe M1 Kraków to miejsce z Krakowską Duszą. Ten wyjątkowy obiekt handlowy inspirowany jest kulturą i architekturą starego Krakowa, wpisał się na stałe w krajobraz miasta. Dzięki oryginalnym wnętrzom zakupy w M1 stają się przyjemnością. To tutaj na powierzchni ponad 50 tys. mkw., pod jednym dachem można znaleźć ponad 160 punktów handlowo-usługowych, w tym ponad 110 butików i sklepów branżowych. W listopadzie 2011 roku zakończono rozbudowę centrum, dzięki której centrum zyskało kolejnych najemców. W M1 znajdują się także restauracje i kawiarnie, w których można odpocząć przy smacznym posiłku, wraz z rodziną i przyjaciółmi po udanych zakupach.

Na szczególną uwagę zasługują również sklepy wielkopowierzchniowe: hipermarket spożywczo-przemysłowy Auchan, Media Markt, będący jednym z liderów branży RTV i AGD w Polsce, hipermarket budowalny dla domu io ogrodu OBI oraz sklep odzieżowy TK Maxx.

Dodatkowo w centrum znajduje się cała gama punktów usługowych, tj. telekomunikacja, fryzjer, solarium, apteka, optyk, biura podróży, punkt kserograficzny, pakowanie prezentów, kwiaciarnia, laboratoria fotograficzne, pralnia chemiczna, usługi krawieckie, poczta, banki/ bankomaty/wpłatomaty, kantor wymiany walut i inne.

Z myślą o wygodzie klientów centrum otworzyło dla najmłodszych bezpłatne przedszkole, w którym oprócz zabawy pociechy naszych klientów mają możliwość zdobywania wiedzy poprzez bezpłatną naukę języka angielskiego oraz plac zabaw. Ponadto na terenie galerii handlowej do dyspozycji są także: pokój dla Matki z Dzieckiem, toalety dla niepełnosprawnych, szafki depozytowe na bagaż podręczny, skrzynki pocztowe, paczkomat oraz postój dla taksówek.

Dla klientów M1 przygotowany został parking liczący ponad 1,3 tys. miejsc postojowych, w tym miejsca dla opiekunów z dzieckiem oraz osób niepełnosprawnych W okresie letnim zapraszamy również do korzystania z bezpłatnego parkingu strzeżonego dla rowerów..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.