Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Maxi Zoo otwiera 40. sklep w Polsce i pierwszy w takim formacie

Maxi Zoo, sieć specjalistycznych sklepów dla zwierząt, 28 listopada br. otworzy 40. sklep w Polsce i jednocześnie swój pierwszy sklep w formacie wolnostojącym na polskim rynku. Nowy, flagowy sklep Maxi Zoo jest  zlokalizowany w Warszawie w dzielnicy Praga Południe/Gocław przy ul. Ostrobramskiej. Sieć planuje otworzyć do końca roku jeszcze 3 placówki.

Nowy sklep przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie jest  zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie dużego osiedla mieszkaniowego, operatora spożywczego Lidl i sklepu sportowego Decathlon. Sieć Maxi Zoo liczy ponad 1,6 tys. sklepów dla zwierząt w dwunastu europejskich krajach, od Danii po Włochy, otwarcie 40. placówki w Polsce wpisuje się w kontynuację ekspansji na rodzimym rynku. Nowa placówka będzie miała powierzchnię 505 mkw., w tym salę sprzedaży o powierzchni 455 mkw. oraz własny parking, dzięki temu sieć chce zapewnić swoim klientom jeszcze większą wygodę podczas robienia zakupów oraz komfortowe warunki do odwiedzania sklepu wraz ze zwierzętami.

Rusza flagowy sklep Maxi Zoo w Warszawie

Grzegorz Kaprzyk, Maxi Zoo

– Jest to nasz flagowy sklep, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Chcemy, żeby Maxi Zoo było zawsze blisko i zapewniało maksymalną wygodę i komfort podczas robienia zakupów klientom i ich zwierzętom, które są u nas zawsze mile wdziane. Prowadząc więc dalszą ekspansję w dużej mierze będziemy opierać się na obiektach w formacie „standalone”, które gwarantują wygodę dla naszych klientów i położone są blisko ich miejsca zamieszkania. Lokalizacja przy ul. Ostrobramskiej była starannie wybrana, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców tej części Warszawy. Dzięki temu nasz sklep jest dobrze skomunikowany, zapewnia łatwy wjazd czy własny parking – komentuje Grzegorz Kaprzyk, Head of Real Estate w Maxi Zoo Polska.  

Aktualnie spółka dysponuje łącznie 40 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl . Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w dwunastu krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro.

Maxi Zoo zadebiutowało na polskim rynku w 2012 roku i od tego momentu jest prężnie rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 6 tys. produktów znanych firm zawsze w niskich cenach oraz produkty marek dostępnym wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria).