Dział Gruntów Inwestycyjnych Knight Frank powiększa swoje portfolio

Utworzony z początkiem października 2019 w strukturach Knight Frank, Dział Gruntów Inwestycyjnych pozyskał już 14 umów na wyłączność w całej Polsce, a kolejne 8 finalizuje. Oznacza to, że doradza przy kupnie lub sprzedaży działek o łącznej powierzchni ok. 500 tys. mkw. i wartości szacowanej na około 600 mln zł.

– Dział Gruntów Inwestycyjnych Knight Frank, który mam przyjemność rozwijać, pracuje już na pełnych obrotach. Poza pozyskanymi zleceniami intensywnie składamy oferty na kolejne. Obecnie mamy w toku kilkanaście procesów ofertowych. Inwestorzy poszukują atrakcyjnych działek pod projekty komercyjne zarówno w dużych miastach, jak w mniejszych. Z drugiej strony coraz więcej właścicieli działek decyduje się na powierzenie sprzedaży profesjonalnemu doradcy – powiedział Piotr Litwin, Associate Director w Dziale Gruntów Inwestycyjnych, Knight Frank.

Knight Frank: w centrach największych polskich miast brakuje gruntów

Większość pozyskanych umów na wyłączność przez ekspertów Knight Frank dotyczy reprezentacji sprzedających. Doradztwo obejmuje profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie procesu sprzedaży, który rozpoczyna się od rozpoznania potencjału danego terenu i określenia sposobu najefektywniejszego jego wykorzystania, a następnie opracowania strategii marketingowej.

– W centrach największych polskich miast brakuje gruntów, dlatego deweloperzy poszukują działek zabudowanych obiektami, które mogliby poddać rewitalizacji lub zmienić ich funkcję czy też w skrajnym przypadku wyburzyć istniejącą infrastrukturę i zrealizować nowe projekty. Z drugiej strony właściciele działek chętniej niż jeszcze kilka lat temu chcą tworzyć spółki z deweloperami, wierząc w długoterminowy potencjał nieruchomości i rentowność takiego przedsięwzięcia z doświadczonym partnerem – ocenia Piotr Litwin.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.