Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Starbucks otworzył największą kawiarnię na świecie

Popularna sieć Starbucks w połowie listopada br. otworzyła swoją największą kawiarnię na świecie. Lokal znajduje się w Chicago w dzielnicy Magnificent Mile i ma ponad 3,2 tys. mkw. powierzchni.

Jak podkreślają przedstawiciele Starbucks otwarcie nowego lokalu – kawiarni i palarni kawy w jednym – jest hołdem dla przemysłu kawiarnianego i kultury picia i parzenia kawy. O planach budowy tak spektakularnej kawiarni Starbucks informował już w 2017 roku. Jest to pierwszy, tej wielkości, lokal sieci. Nieco mniejszą powierzchnię ma kawiarnia w Tokio.

– W ciągu ostatnich 5 lat stworzyliśmy kilka spektakularnych miejsc Starbucks we flagowych miastach na całym świecie. Te palarnie nie tylko umacniają markę Starbucks i służą jako centra innowacji, ale tworzą doświadczenia zakupowe dla milionów klientów. Z przyjemnością otwieramy drzwi do szóstej tego typu lokalizacji – mówi Kavin Johnson, dyrektor generalny Starbucks.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Starbucks ma bogatą historię związaną z Chicago, której historia sięga 1987 roku, kiedy firma otworzyła tutaj swój pierwszy sklep w tym regionie. Po ponad 30 latach działa tu prawie 800 kawiarni w których jest zatrudnionych ponad 18 tys. pracowników.

Odwiedzający nowy lokal będą mogli nie tylko zakupić sztandarowe napoje Starbucks, ale także zwiedzić palarnię kawy i usłyszeć jak powstaje napój. Kawiarnia ma służyć również jako atrakcja turystyczna. Sieć zapewnia niezapomniane doznania i możliwość przeżycia w pełni „sztuki parzenia i delektowania się kawą”. W lokalu pracuje ponad 200 osób – wśród nich mi.n. bariści, piekarze oraz osoby przygotowujące mieszanki kaw.

Pięć pięter dla kawiarni Starbucks w Chicago

Inspiracją do stworzenia projektu Chicago Roastery było samo miasto i historia budynku, w którym powstała „kawiarnia”. – Wykorzystaliśmy naturalne światło wpadające do budynku i połączyliśmy to z klasycznymi dla Starbucks odcieniami zieleni. Wprowadziliśmy także udogodnienia, które zachęcą klientów do eksploracji tego miejsca – mówi Jill Enomoto, wiceprezes Roastery Design & Concept w Starbucks.

Starbucks Chicago Roastery zaskakuje swym rozmachem. W budynku znajduje się palarnia kawy, w której będzie palona specjalna mieszanka kawy Starbucks Reserve. Ten rodzaj kawy będzie dostępny wyłącznie osobom odwiedzającym to miejsce – do kupienia w napojach na miejscu bądź w specjalnym sklepie z kawami Starbucks. Ponadto flagowy lokal Starbucks będzie miał trzy główne kawiarnie w których serwowana będzie kawa przygotowywana na kilka różnych sposobów, coctail bar oraz strefę Nitrogen Gelato, a nawet miejsce gdzie będzie można kupić napoje alkoholowe. Nie zabraknie także piekarni. Lokal Princi – butikowa rzemieślnicza piekarnia – jest firmowana nazwiskiem włoskiego piekarza Rocco Princi. W ofercie znajdą się świeże pieczywo, pizza, ciastka, a także sałatki.

Pierwsza kawiarnia Starbucks powstała w 1971 roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Obecnie na świcie działa blisko 31,3 tys. lokali. W Polsce Starbucks ma ponad 70 kawiarni prowadzonych przez spółkę AmRest.

starbucks4a
starbucks8a
starbucks12a
starbucks11a
starbucks9a
starbucks8a
starbucks6a
starbucks5a
starbucks3a
starbucks2a
starbucks1a
Starbucks, Chicago