Starbucks otworzył największą kawiarnię na świecie

Popularna sieć Starbucks w połowie listopada br. otworzyła swoją największą kawiarnię na świecie. Lokal znajduje się w Chicago w dzielnicy Magnificent Mile i ma ponad 3,2 tys. mkw. powierzchni.

Jak podkreślają przedstawiciele Starbucks otwarcie nowego lokalu – kawiarni i palarni kawy w jednym – jest hołdem dla przemysłu kawiarnianego i kultury picia i parzenia kawy. O planach budowy tak spektakularnej kawiarni Starbucks informował już w 2017 roku. Jest to pierwszy, tej wielkości, lokal sieci. Nieco mniejszą powierzchnię ma kawiarnia w Tokio.

– W ciągu ostatnich 5 lat stworzyliśmy kilka spektakularnych miejsc Starbucks we flagowych miastach na całym świecie. Te palarnie nie tylko umacniają markę Starbucks i służą jako centra innowacji, ale tworzą doświadczenia zakupowe dla milionów klientów. Z przyjemnością otwieramy drzwi do szóstej tego typu lokalizacji – mówi Kavin Johnson, dyrektor generalny Starbucks.

Starbucks ma bogatą historię związaną z Chicago, której historia sięga 1987 roku, kiedy firma otworzyła tutaj swój pierwszy sklep w tym regionie. Po ponad 30 latach działa tu prawie 800 kawiarni w których jest zatrudnionych ponad 18 tys. pracowników.

Odwiedzający nowy lokal będą mogli nie tylko zakupić sztandarowe napoje Starbucks, ale także zwiedzić palarnię kawy i usłyszeć jak powstaje napój. Kawiarnia ma służyć również jako atrakcja turystyczna. Sieć zapewnia niezapomniane doznania i możliwość przeżycia w pełni „sztuki parzenia i delektowania się kawą”. W lokalu pracuje ponad 200 osób – wśród nich mi.n. bariści, piekarze oraz osoby przygotowujące mieszanki kaw.

Pięć pięter dla kawiarni Starbucks w Chicago

Inspiracją do stworzenia projektu Chicago Roastery było samo miasto i historia budynku, w którym powstała „kawiarnia”. – Wykorzystaliśmy naturalne światło wpadające do budynku i połączyliśmy to z klasycznymi dla Starbucks odcieniami zieleni. Wprowadziliśmy także udogodnienia, które zachęcą klientów do eksploracji tego miejsca – mówi Jill Enomoto, wiceprezes Roastery Design & Concept w Starbucks.

Starbucks Chicago Roastery zaskakuje swym rozmachem. W budynku znajduje się palarnia kawy, w której będzie palona specjalna mieszanka kawy Starbucks Reserve. Ten rodzaj kawy będzie dostępny wyłącznie osobom odwiedzającym to miejsce – do kupienia w napojach na miejscu bądź w specjalnym sklepie z kawami Starbucks. Ponadto flagowy lokal Starbucks będzie miał trzy główne kawiarnie w których serwowana będzie kawa przygotowywana na kilka różnych sposobów, coctail bar oraz strefę Nitrogen Gelato, a nawet miejsce gdzie będzie można kupić napoje alkoholowe. Nie zabraknie także piekarni. Lokal Princi – butikowa rzemieślnicza piekarnia – jest firmowana nazwiskiem włoskiego piekarza Rocco Princi. W ofercie znajdą się świeże pieczywo, pizza, ciastka, a także sałatki.

Pierwsza kawiarnia Starbucks powstała w 1971 roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Obecnie na świcie działa blisko 31,3 tys. lokali. W Polsce Starbucks ma ponad 70 kawiarni prowadzonych przez spółkę AmRest.

starbucks4a
starbucks8a
starbucks12a
starbucks11a
starbucks9a
starbucks8a
starbucks6a
starbucks5a
starbucks3a
starbucks2a
starbucks1a
Starbucks, Chicago
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.