scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Fielmann: chcemy być głównym graczem branży w regionie

Fielmann-sklep

’- Na naszych rozwojowych rynkach, takich jak Polska, realizujemy strategię szybkiej ekspansji. Perspektywicznie zamierzamy sprzedawać w Polsce 400 tys. par okularów rocznie w około 50 salonach i osiągać obroty wynoszące 40 milionów euro rocznie – mówi Dariusz Sądowski, zastępca Dyrektora Generalnego Fielmann.

Marka Fielmann, obecna na europejskich rynkach od 1972 roku, w październiku br. otworzyła ponownie swój flagowy salon w Poznaniu przy ul. Święty Marcin 69. Lokal w 2019 roku przeszedł gruntowny remont i zaprasza klientów do odnowionego, eleganckiego wnętrza. To pierwszy salon marki w Polsce. Butik w 2019 roku przeszedł gruntowny remont, aby zaoferować klientom jeszcze bardziej komfortowe i przyjazne miejsce, w którym mogą otrzymać doradztwo w doborze okularów i soczewek kontaktowych na najwyższym poziomie. Od 3. października 2019 salon znów jest miejscem, gdzie mieszkańcy Poznania mogą uzyskać profesjonalne doradztwo i kupić idealnie dopasowane okulary.

743 salony Fielmann w Europie, 20 w Polsce

W 2018 roku pod szyldem Fielmann działało w Europie 736 salony optyczne – w tym 20 w Polsce – w których łącznie sprzedano ponad osiem milionów par okularów i wygenerowano obrót w wysokości 1,65 miliarda euro. Od 1972 roku Fielmann sprzedał 160 milionów par okularów a ponad 24 miliony osób w Europie nosi okulary Fielmann i skorzystało z profesjonalnego doradztwa konsultantów i optometrystów w sieci salonów marki.

– Chcemy stać się w głównym graczem w branży w regionie. Mamy wysoko wykwalifikowanych optyków i specjalistów w dziedzinie optyki, którzy oferują klientom najlepsze rozwiązania i najlepszej jakości okulary – zarówno z kolekcji Fielmann, jak i projektantów znanych na całym świecie – w przystępnych cenach. Naszym celem jest to, aby każdy salon Fielmann był miejscem, w którym nasi klienci czują się najważniejsi. Mamy otwarte wystawy produktowe, aby nasi klienci mogli wybierać spośród tysięcy różnych oprawek i aby wychodzili z salonu z pewnością, że doknali doskonałego wyboru i kupili okulary w dobrej cenie. A jeśli mimo wszystko uznają, że potrzebują innych oprawek, mogą je zwrócić lub wymienić w salonie bez ponoszenia dodatkowych opłat. W naszych salonach można również zbadać wzrok bez wcześniejszego umawiania wizyty – podkreśla Dariusz Sądowski, zastępca Dyrektora Generalnego Fielmann.

Fielmann w Polsce

Poza Poznaniem, salony firmowe Fielmann w Polsce znajdują się również we Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi, Częstochowie, Krakowie, Radomiu, Katowicach, Gliwicach, Płocku, Gdyni, Bytomiu, Koszalinie, Chorzowie, Legnicy oraz w Bydgoszczy. Pierwszy polski salon został otwarty w Poznaniu w 1999 roku. Firma zatrudnia w Polsce 250 pracowników, a w 2018 roku sprzedała ponad 130 tysięcy par okularów wygenerowała roczny obrót w wysokości 12,7 miliona euro.

– Na naszych rozwojowych rynkach, takich jak Polska, realizujemy strategię szybkiej ekspansji. Perspektywicznie zamierzamy sprzedawać w Polsce 400 tys. par okularów rocznie w około 50 salonach i osiągać obroty wynoszące 40 milionów euro rocznie – podsumowuje Dariusz Sądowski.

Strategia rozwojowa firmy jest realizowana z troską o lokalne społeczności i wspieranie rozwoju lokalnego rynku optycznego. Poprzez zatrudnianie najlepszych lokalnych specjalistów i otwieranie kolejnych salonów w starannie wybranych lokalizacjach w każdym z krajów, gdzie obecna jest marka Fielmann, firma realizuje swoje zobowiązanie wobec lokalnych społeczności. Fielmann inwestuje w rozwój swoich pracowników oferując pakiety szkoleń na każdym etapie kariery.

Fielmann jest marką optyczną. Marka została założona w 1972 r. przez Günthera Fielmanna, który otworzył swój pierwszy sklep z okularami w Cuxhaven, ma teraz 743 salony w całej Europie, w tym 20 w Polsce i jest liderem branży w Niemczech. Marka Fielmann oferuje oprawki okularowe znanych projektantów w korzystnych cenach oraz ma bogatą ofertę własnych produktów najwyższej jakości.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required