LVMH przejmuje markę Tiffany za prawie 15 mld euro

Francuski koncern LVMH, największa na świecie korporacja działająca w sektorze dóbr luksusowych, właściciel takich marek jak Louis Vuitton czy Christian Dior, przejmie udziały w słynnej marce Tiffany.

Tiffany to amerykańskie przedsiębiorstwo słynące przede wszystkim ze sprzedaży biżuterii. Wartość transakcji, która ma zostać zakończona latem 2020 roku, to aż 14,7 mld euro. To największa transakcja na rynku dóbr luksusowych w historii.

Przejęcie marki Tiffany w oczywisty sposób nie tylko wzmocni jubilerski segment koncernu LVMH, ale także ma zaowocować wzmocnieniem pozycji francuskiego gracza na amerykańskim rynku. Obecnie największy udział w obrotach LVHM ma sektor modowy, który notuje także największe wzrosty. Sprzedaż w tym segmencie wzrosła po 9 miesiącach tego roku aż o 22 proc. i wyniosła ponad 15,8 mld euro. W przypadku zegarków i biżuterii, LVMH zanotował 8 proc. wzrost sprzedaży. Wyniosła ona ponad 3,2 mld euro.

LVMH bije rekordy sprzedaży

W całym ubiegłym roku LVMH uzyskał rekordowe wyniki w swojej historii. Przychody w 2018 roku wyniosły 46,8 mld euro, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł aż o 21 proc. i wyniósł 10 mld euro. Tradycyjnie największy udział w obrotach LVHM miał sektor modowy, który urósł o 19 proc. rok do roku. Sprzedaż w tym segmencie wyniosła ponad 16 mld euro. Również wzrost sprzedaży perfum i kosmetyków był na dwucyfrowym poziomie. Najszybciej rosły jednak obroty w segmencie jubilerskim – sprzedaż poszybowała tam aż o 37 proc. rok do roku.

Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) to największa na świecie korporacja działająca w sektorze dóbr luksusowych. W sektorze perfum i kosmetyków do grupy należą takie marki jak Parfums Christian Dior, Sephora Guerlain czy Parfums Givenchy, w segmencie mody i wyrobów skórzanych m.in. Louis Vuitton, Kenzo, Givenchy, Fendi i Marc Jacobs. Wśród win i alkoholi do grupy należą np. Moët & Chandon czy Hennessy, zaś w kategorii zegarków i biżuterii – TAG Heuer, Zenith, Hublot oraz De Beers Diamond Jewellers Limited.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.