Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Ruszył nowy sklep Organic Farma Zdrowia z BIO Bistro

4 grudnia 2019 roku został otwarty kolejny wielkopowierzchniowy market ekologiczny połączony z Bistro. Tym razem na ekologiczne zakupy można wybrać się na Dolny Śląsk, do siedmiokondygnacyjnego biurowca usytuowanego w pobliżu placu Dominikańskiego we Wrocławiu.

Na 500 metrach powierzchni, przez sześć dni w tygodniu, oferowanych jest kilka tysięcy ekologicznych produktów od kilkuset polskich rolników i producentów oraz produkty najlepszych, europejskich marek z branży.

Nowo otwarty market to, jak podkreślają przedstawiciele sieci, przełom na ryku żywności ekologicznej w Polsce pod względem wielkości sklepu, skali oferty towarów zebranych w jednym miejscu, jak również jakości, szczegółowo wybieranych produktów. Organic market ekologiczny przy pl. Nowy Targ 28 zachęca klientów do korzystania z wiedzy i doświadczenia fachowego personelu służącego poradą dietetyczną odnośnie wyboru produktów. W markecie zamontowano nowoczesną kasę samoobsługową i sporym walorem jest również bezpośredni dojazd komunikacją miejską. Dla klientów zmotoryzowanych dostępne są miejsca parkingowe w podziemnym parkingu. Znajduje się tam również punkt ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki dla rowerów.

Organic Market z ekologicznym bistro

Szczególne miejsce w ofercie Organic marketu ekologicznego zajmują produkty świeże. Są to zatem organiczne owoce i warzywa, jajka, nabiał, sery, pieczywo, mięso i wędliny – wszystko dostarczane codziennie prosto od producentów. Produkty świeże uzupełnione są potężną ofertą przetworów, produktów mącznych, oferty śniadaniowej, miodów, przypraw, herbat, kaw, słodyczy, napojów oraz wkrótce szerokiej oferty win (będą dostępne po uzyskaniu stosownych zezwoleń). Organic Market ma w ofercie także produkty dla osób z alergiami żywieniowymi oraz ma duży dział kosmetyków, środków higieny osobistej i domowej. Na miejscu wypiekane jest również świeże, ekologiczne pieczywo. Znajduje się tu także w pełni ekologiczne bistro z ofertą organicznych dao – głównie unikatowych, zdrowych misek „Happy Bowls”, w których głównymi składnikami są kasze, warzywa, owoce, mięso i inne dodatki (lub miski wegetariaoskie) w tym własne sosy, wyborne kanapki, naleśniki, burgery mięsne i wegetariaoskie, soki wyciskane na miejscu, koktajle warzywne, warzywno-owocowe lub z dodatkami np. collagenu, jogurty proteinowe itp. i oczywiście cała gama ekologicznych kaw, herbat i ziół. 100 proc. składników naszych dao i napojów jest organiczna! – jest to więc już drugi taki punkt gastronomiczny na mapie Polski (Organic Bistro od 2 lat jest już w warszawskim Q22).

fot. A. Kowalczyk

– Uruchomienie kolejnego już marketu ekologicznego tej skali i jakości to przełom dla naszego rynku ekologicznego. Polacy domagają się coraz szerszej certyfikowanej ekologicznej oferty produktowej, tak jak mieszkańcy Włoch czy Niemiec. Widzą pozytywny wpływ takiej żywności na funkcjonowanie człowieka i środowiska naturalnego. Planujemy więc otwierać kolejne duże markety w kolejnych miastach – mówi Sławomir Chłoń, Prezes Organic Farma Zdrowia.

Produkty organiczne = ekologiczne = BIO to takie produkty, które posiadają certyfikat i specjalne oznaczenie na etykiecie. – Na całym świecie produkty ekologiczne są droższe od przemysłowych, bo ich produkcja bez środków chemicznych przynosi mniejszy plon, jest bardziej wymagająca w całym cyklu produkcyjnym i ciągle podaż jest dużo niższa niż popyt. Ale rosnąca skala rynku i rozwój naszej sieci i logistyki, pozwalają nam przygotować coraz korzystniejszą ofertę pod względem jakości i cen żywności ekologicznej– mówi Prezes Chłoń – i tak np. (niezależnie od stałej już comiesięcznej gazetki promocyjnej), od przeszło 2 lat tworzymy i promujemy grupę najczęściej kupowanych produktów oferowanych w tzw. „Bio dla każdego”. Są to takie produkty jak mleko, makarony, napoje roślinne itd., dla których obniżyliśmy ceny od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent (dla tych produktów, dla których udało się wejść w specjalne porozumienie cenowe z producentami). Przy tak dużych zniżkach, ceny na wybrane produkty zbliżyły się do cen wysokiej jakości produktów konwencjonalnych, dzięki czemu ich sprzedaż rośnie ku naszemu i przede wszystkim klientów zadowoleniu- dodaje prezes.

fot. A. Kowalczyk

Ponad 30 sklepów Organic Farma Zdrowia

Organic Farma Zdrowia to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć – Organic Farma Zdrowia składa się z 32 delikatesów stacjonarnych i on-line. Delikatesy stacjonarne działają w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Wrocławiu, Konstancinie, Bydgoszczy i Tarnowskich Górach, a delikatesy on-line na terenie całego kraju oferując największy w Polsce asortyment produktów ekologicznych. Delikatesy sieci oferują ekologiczną i tradycyjną żywność, kosmetyki oraz środki higieny osobistej i domowej. Spółka Organic Farma Zdrowia S.A. jest notowana na rynku NewConnect od 2008 roku. Od 6 lipca 2016 roku większościowym udziałowcem Organic Farma Zdrowia S.A. jest największy dystrybutor i detalista żywności ekologicznej we Włoszech – spółka Ecornaturasi S.P.A. z siedzibą w Weronie.