Konsolidacja z siecią Bartek służy Wojasowi

Wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Kapitałową Wojas w listopadzie 2019 roku wyniosła 29,2 mln PLN i była wyższa o 17,4  proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w listopadzie 2018 roku. Bez uwzględnienia konsolidacji ze spółką Bartek przychody były wyższe o 5,1 proc.

W okresie styczeń – listopad 2019 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 267,8 mln PLN i była wyższa o 25,0  proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, a bez uwzględnienia konsolidacji z siecią Bartek przychody te były wyższe o 11,3  proc.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w listopadzie 2019 roku wyniosły 21,9 mln PLN i były wyższe o 18,4  proc. od przychodów osiągniętych w listopadzie 2018 roku. Narastająco, w okresie styczeń – listopad 2019 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 194,6 mln zł i były wyższe o 15,1  proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, a bez uwzględnienia konsolidacji z Bartek przychody te były wyższe o 8,7 proc.

Wojas: większościowy udziałowiec spółki Bartek

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.

Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób. Przypomnijmy od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.