Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Take&GO otwiera kolejny sklep bezobsługowy

16 grudnia 2019 r. sieć Take&GO otworzyła przy ulicy Katowickiej w Poznaniu kolejny sklep bezobsługowy, z którego można skorzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. To drugi sklep marki, a jej właściciele już zapowiadają, że planują kolejne otwarcia w najbliższych tygodniach.

Sieć Take&GO została nominowana do nagrody SCF Retaileres Awards 2020.

Pierwszy sklep Take&GO powstał w Poznaniu przy ulicy Półwiejskiej. Po sukcesie pierwszego marketu, twórcy marki otwierają lokal przy ulicy Katowickiej 67B, by sprawdzić jak nowatorska formuła sklepu jest odbierana przez mieszkańców osiedli.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Sam sklep, jak twierdzą właściciele, będzie różnił się wystrojem od pilotażowego marketu, a asortyment będzie dopasowany do potrzeb klienta lokalnego i zostanie rozszerzony m.in. o produkty dla dzieci, jedzenie dla zwierząt czy świeże owoce i warzywa. Założeniem jest danie konsumentom możliwości kupna najpotrzebniejszych produktów dobrej jakości o każdej porze.

— Rozwijamy się świadomie – otwierając pierwszy sklep chcieliśmy zdobyć zaufanie klientów i pokazać im zupełnie nową formułę zakupów. To zgodnie z przewidywaniami nam się udało i jesteśmy więcej niż zadowoleni z wyników. Lokalizacja w centrum spotkała się z dobrym odbiorem, wśród śpieszących się Poznaniaków i turystów. Teraz chcemy dotrzeć do innego typu konsumenta i otwieramy pierwszy sklep osiedlowy. Z naszych badań wynika, że format sprawdzi się również w takim otoczeniu, więc jest to naturalny kierunek rozwoju sieci. Jeśli zaś chodzi o plany na przyszłość, to jeszcze w tym roku zamierzamy otworzyć trzeci lokal — mówi Marcin Dąbrowski, Prezes Zarządu Surge Cloud, twórców Take&GO.

Za całym projektem stoi poznańska firma Surge Cloud, która specjalizuje się w procesach cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych. Do końca marca 2020 twórcy zamierzają otworzyć 4 działające lokalizacje, natomiast do końca 2020 planowanych jest więcej sklepów — głównie w Poznaniu i Warszawie.

20 sklepów Take&GO w 2020 roku

Sklep bezkasowy to zupełnie nowe doświadczenie zakupowe. Za sklepem Take&GO stoi poznańska firma Surge Cloud, która specjalizuje się w procesach cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych. – Sklep Take&GO powstał przy odpowiednim połączeniu wsparcia publicznego oraz prywatnego. W najbliższych miesiącach planujemy otworzyć 2-3 kolejne lokalizacje, z czego jedna będzie powieleniem sklepu z ul. Półwiejskiej 13, a dwie następne będą miały za zadanie potwierdzenie formatów naszego sklepu w takich miejscach jak miejskie osiedle oraz tzw. lokalizacja niestandardowa, ale nie chcemy zdradzać tutaj jeszcze szczegółów – mówi Łukasz Parafianowicz, współzałożyciel sieci.

Do końca lutego 2020 twórcy zamierzają otworzyć 6 działających lokalizacji, natomiast do końca 2020 planowanych jest powstanie około 20 sklepów – głównie w Poznaniu i Warszawie.