Saller przebudowuje park handlowy w Kutnie

Grupa Saller z Wrocławia rozpoczęła rozbiórkę oraz przebudowę swojego obiektu położonego u zbiegu ulic Żwirki i Wigury oraz Grunwaldzkiej w Kutnie.

Istniejący park handlowy, do którego najemców należą obecnie Euro RTV AGD oraz Centrum Chińskie, a operatorem spożywczym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie jest Biedronka, zostanie znacząco ulepszony.

Firma Saller będzie wystawcą wiosennej edycji SCF 2020 Exhibition & Awards.

Siedem dodatkowych sklepów

Na sąsiadującej działce, gdzie obecnie znajdują się Stacja Kontroli Pojazdów oraz myjnia samochodowa powstanie siedem kolejnych sklepów. Grupa Saller uzyskała pozwolenie na budowę, rozpoczęcie prac zaplanowano na luty 2020.

Obydwa etapy łącznie z sąsiadującą Biedronką zaoferują klientom parku handlowego prawie 10 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz ponad 200 miejsc parkingowych. Obecnie trwają rozmowy w celu komercjalizacji ostatnich wolnych powierzchni znajdujących się zarówno w istniejącym, jak i planowanym etapie. Do grona najemców należeć będą wiodące marki z branż tekstylnej, drogeryjnej, non-food, obuwniczej, elektro oraz spożywczej.

Portfolio Grupy Saller

Grupa Saller posiada w Polsce obecnie ponad 70 obiektów, kolejne kilkanaście projektów znajduje się w fazie realizacji. Firma jest nie tylko długofalowym inwestorem, ale także partnerem pomocnym przy rozwiązywaniu problemów w całym okresie najmu, ponieważ sama zarządza i utrzymuje swoje obiekty. Wśród najemców w handlu detalicznym chętnie współpracujących z Grupą Saller wymienić należy między innymi:, Kaufland, Tesco, Castoramę, OBI, Jysk, Aldi, Lidl, Biedronkę, CCC, Deichmanna, C&A, H&M, Grupę LPP (Cropp, House, Mohito, Reserved, Sinsay), KiK, Pepco, Rossmanna i Hebe, Martes Sport, Sportisimo, Media Expert, Neonet,i RTV Euro AGD, sieci Action i Dealz oraz wiele innych, w tym również lokalne firmy i przedsiębiorstwa.

Grupa Saller założona została przez Josefa Sallera w 1981 roku w Bawarii. Główna siedziba firmy znajduje się w Weimarze – Legefeld (Turyngia), polska centrala mieści się we Wrocławiu. Grupa Saller to działający na rynkach czeskim, niemieckim, polskim i słowackim inwestor długoterminowy, który planuje, buduje, rozbudowuje oraz utrzymuje nieruchomości komercyjne skupiając się przede wszystkim na parkach oraz centrach handlowych. Łączna powierzchnia najmu w Polsce to około 353 tys. mkw., w skali międzynarodowej Grupa zarządza ponad 1,66 mln powierzchni najmu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.