Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

W Zielonej Górze powstał park handlowy Estrada

W grudniu zakończyła się budowa parku handlowego w Zielonej Górze. Nowy kompleks handlowy składa się z trzech budynków. Jeden z nich zajmuje operator spożywczy, a dwa pozostałe należą do parku handlowego Estrada. Na prawie 3 tys. mkw. powierzchni parku swoje sklepy otworzyły znane marki, które tworzą atrakcyjną ofertę zakupową dla mieszkańców Zielonej Góry.

W parku Estrada klienci znajdą dyskont niespożywczy Action, sklep Maxi Zoo oferujący kompleksową ofertę dla właścicieli zwierząt domowych, drogerię Rossmann, Pepco z bogatą ofertą odzieży, zabawek i artykułów dla domu oraz sklep znanego na rynku lokalnym producenta wędlin Zyguły. Trwają rozmowy handlowe dotyczące wynajmu ostatniego lokalu o powierzchni 187 mkw. Na terenie kompleksu handlowego znajduje się parking na prawie 300 samochodów.

Park handlowy Estrada o powierzchni 3 tys. mkw.

W ramach budowy kompleksu handlowego powstało rondo u zbiegu ul. Wrocławskiej i Sienkiewicza, które poprawi płynność ruchu w tej części miasta.

– To już 10 park handlowy, który powstał w historii naszej firmy. Podobnie, jak wszystkie poprzednie parki, obiekt ten został przez nas zaprojektowany, wybudowany, skomercjalizowany i będzie zarządzany przez spółkę z Grupy Panova, która zarządza także pozostałymi nieruchomościami komercyjnymi w naszym portfolio. – mówi Katarzyna Zdunek prezes spółki P.A. Nova Management – Obecnie w trakcie budowy jest park handlowy w Częstochowie i przygotowujemy się do rozpoczęcia kolejnych projektów z tego segmentu. Łatwo dostępne, wygodne i szybkie zakupy to wartość bezcenna w dzisiejszych czasach, a takie właśnie gwarantują klientom parki handlowe.

P.A.Nova S.A. od 30 lat zajmuje się projektowaniem oraz budową obiektów komercyjnych i przemysłowych. Jako generalny wykonawca realizuje inwestycje dla sieci handlowych oraz dla sektora budownictwa przemysłowego. Panova jest właścicielem 11 obiektów handlowych  (galerii i parków handlowych). Zarządzaniem obiektami zajmuje się specjalnie powołana w tym celu spółka P.A. Nova Management. Spółka jest także właścicielem czterech obiektów przemysłowych. W roku 2017 firma rozpoczęła działalność w sektorze mieszkaniowym. Spółka jest notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od lipca 2007 r.