Zarząd Multikino: obserwujemy rynek i plany deweloperów

– W 2019 roku otworzyliśmy Multikino w Galerii Młociny w Warszawie oraz przejęliśmy 12 kin Cinema3D. W 2020 roku Grupa Multikino otworzy czterosalowe kino w Nowym Targu. Natomiast odnośnie następnych lat obserwujemy plany deweloperów – mówi w rozmowie z Retailnet Mariusz Spisz, Członek Zarządu sieci kin Multikino.

Sieć Multikino należąca do Grupy Vue International w 2020 roku otworzy kolejny multipleks w Małopolsce. Operator kinowy plany ekspansji uzależnia jednak przede wszystkim od dostępności nowej powierzchni komercyjnej.

Multikino to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Obecnie pod szyldem Multikino działają 33 kina w 27 miastach Polski z łączną liczbą 267 ekranów. W maju 2019 r. sieć przejęła kina Cinema3D, powiększając tym samym liczbę lokalizacji do 45 z 322 ekranami w 37 miastach.

Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób. W maju 2019 r. uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Młociny w Warszawie. Obiekt składa się z 10 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta. Od 2017 r. Multikino jako jedyna sieć kinowa w Polsce poszerzyła ofertę o pokazy w technologii Virtual Reality. Multikino VR by Samsung działa w 5 obiektach: Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Szczecin, Poznań Malta oraz Łódź. Czy operator planuje nowe inwestycje w Polsce?

Zarząd sieci Multikino: dziś rynek wydaje się dosyć nasycony

– Dziś rynek wydaje się dosyć nasycony. W dużych miastach oraz w tych, gdzie jest powyżej 50 tysięcy mieszkańców powstaną nowe obiekty kinowe, ale trudno sobie wyobrazić, że wejdzie nowy gracz. W 2019 roku otworzyliśmy Multikino w Galerii Młociny przejęliśmy 12 kin Cinema3D. W tym roku Grupa Multikino otworzy czterosalowe kino w Nowym Targu. Natomiast odnośnie następnych lat obserwujemy plany deweloperów w zakresie budowy centrów handlowych – podkreśla Mariusz Spisz, Członek Zarządu sieci kin Multikino.

Zdaniem Członka Zarządu sieci Multikino, kina mogą skutecznie przyciągać klientów do galerii handlowych i nakłaniać do pozostania w nich na dłużej.

– Multipleksy są generatorem trafficu w galeriach handlowych. Podnoszą wartość centrum handlowego, ponieważ kino przyciąga nowych widzów. Ponadto multipleks, to nie tylko filmy, ale również uroczyste premiery, eventy, konferencje oraz miejsce prezentacji kontentu alternatywnego. Dzięki temu obecność kina czyni galerię handlową atrakcyjnym miejscem do spędzania w nim czasu i może ten czas wydłużać – wyjaśnia Mariusz Spisz.

Przypomnijmy, Multikino aktualnie tworzy sieć 45 kin działających w 37 miastach w Polsce. Marka działa na polskim rynku od 1998 roku. Sieć należy do Grupy Vue International.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.