Słowacja kolejnym rynkiem w zasięgu e-sklepu CCC

CCC z końcem 2019 roku uruchomiła dla swoich klientów na Słowacji sprzedaż przez witrynę ccc.eu i możliwość robienia zakupów z dostawą do domu. To kolejny (po Czechach) zagraniczny rynek e-commerce CCC otwarty w końcówce roku. W 2020 roku planowane jest również udostępnienie aplikacji mobilnej CCC i dalszy rozwój cyfrowych punktów styku z klientami na Słowacji.

Analizy rynkowe pokazują, że ponad połowa Słowaków realizuje zakupy poprzez kanały online, co daje nam szerokie możliwości rozwoju wielokanałowej sprzedaży. Od roku już nasi klienci na Słowacji korzystali z usługi Reserve&Collect w sklepach CCC, a teraz mogą korzystać także z szybkiego i wygodnego sposobu robienia zakupów z dostawą do domu. Na tym rynku jesteśmy jako Grupa CCC obecni szerzej – przez platformy e-obuwie i modivo, które cały czas zyskują na popularności – mówi Karol Półtorak, Wiceprezes Zarządu CCC S.A.

Kolejne rynki na celowniku CCC

Grupa CCC w 2020 planuje start e-commerce na witrynie ccc.eu w kolejnych krajach swojej działalności.

Na Słowacji CCC posiada obecnie 53 sklepy stacjonarne. W 2018 roku Grupa CCC miała wg PMR prawie 18 proc. udziału branży obuwniczej na rynku słowackim i jest już teraz obecna w czterech kanałach sprzedaży: sklepy stacjonarne CCC, sklep online eobuwie.pl (eobuv.sk), platformę online mody premium Modivo oraz (od 23.12.2019) sklep online ccc.eu.

Spółka CCC za realizację strategii sprzedaży wielokanałowej została nominowana do nagrody SCF Retailers’ Awards 2020 w kategorii Omnichannel/New Technology.

Blisko 1,2 tys. sklepów CCC na świecie

CCC S.A. jest najszybciej rozwijającą się spółką obuwniczą w Europie. Poprzez swoją spółkę zależną eobuwie.pl SA, Grupa CCC jest również liderem e-commerce na rynku obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa CCC posiada blisko 1,2 tys. sklepów w 29 krajach Europy i poza nią. Grupa CCC posiada własne fabryki obuwia skórzanego w Polsce, zatrudnia ponad 15 tys. pracowników i rocznie sprzedaje ok. 50 mln par obuwia. Prestiż i wiarygodność finansową podkreśla obecność spółki na GPW w Warszawie oraz udział w gronie 20 największych spółek zaliczanych do WIG 20.Produkty CCC i eobuwie.pl oferowane są w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Węgrzech, Bułgarii, Serbii, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Litwie, Łotwie, Estonii, Mołdawii, Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Szwecji, jak również w Szwajcarii (przez sieć Vogele).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.