Wojas rośnie dzięki konsolidacji ze spółką Bartek

Skonsolidowane przychody Grupy Wojas, producenta i dystrybutora obuwia, wyniosły w grudniu 2019 roku 24,8 mln zł. Oznacza to, że były wyższe o 5,8 proc. w ujęciu rok do roku.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, bez uwzględnienia konsolidacji ze spółką Bartek, przychody były na takim poziomie jak w roku ubiegłym.
Łącznie w całym 2019 roku przychody grupy wyniosły 292,7 mln zł i były wyższe o 23,2 proc. w ujęciu rocznym. Bez uwzględnienia konsolidacji ze spółką Bartek przychody te były wyższe o 10,3 proc.

Przychody ze sprzedaży detalicznej w grudniu 2019 roku wyniosły 21,3 mln zł, co oznacza wzrost o 22,2 proc. rok do roku. W całym 2019 roku przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 216 mln zł i były wyższe o 16 proc. niż przed rokiem. Bez konsolidacji ze spółką Bartek przychody te były wyższe o 9,8 proc.

Wojas: większościowy udziałowiec spółki Bartek

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.

Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób. Przypomnijmy, że od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.